Uudised ja teated

« Tagasi

Kulu põletamine on keelatud

Kevad on käes, väikesed talve tagasilöögid on tavapärased, need ei sega looduse loomulikku kulgu. Õitseb lill, siutsub lind ja põleb kulu. Põhja päästekeskus tuletab meelde – kulu põletamine on ka sellel aastal keelatud ning seadusega karistatav tegevus.

Kulu süttib põlema peaasjalikult inimtegevuse tagajärjel. Ega neid muid variante suurt polegi. Tegemist on tõsise probleemiga, aastate jooksul on põlevast kulust alguse saanud tulekahjudes hävinud mitmed kodud. Lisaks on üle vabariigi viimaste aastate jooksul hukkunud kulu põletamise tagajärjel kaks inimest. Hävib ka loodus.

Tihti süttib kulu nõuetele mittevastavast lõkkest. Lõket ei tohi teha tugeva tuulega, seda tehakse selleks ettenähtud kohas, hoides käepärast esmased kustutusvahendid. Lõket ei jäeta järelvalveta. Tuletöid peab tegema ettevaatlikult, samuti tasub enne mõelda, kuhu mõne masinaga võib sõitma minna ja kuhu mitte. Näiteks ATV-ga kuival kuluheinal sõitmine pole mõistlik tegevus. Viisakas suitsetaja sigaretikonisid loodusesse ei loobi, kui need korralikult kustutatakse ning torgatakse prügikasti, pole ka millelgi süttida. Üks asi veel - inimtegevusest alguse saanud kulupõlengute kustutamisega on hõivatud päästjad, keda võib samal ajal kuskil mujal oluliselt rohkem vaja minna. Seda tasub meelde tuletada lastele, paljudel kordadel näevad kulupõlengut kustutama sõitnud päästjad sündmuskohalt ära jooksmas poisikesi.

 

 

Indrek Hirs
Päästeamet