Uudised ja teated

« Tagasi

11. Rullituur algab Tabasalus

Tänavune Rullituur saab 11. juunil alguse juba neljandat korda toimuva Tabasalu Rulluisumaratoniga, millele oodatakse osalema nii harrastajaid kui ka sportlasi.

 

Uus Maa Rullituuri 11. hooaja avaetapp Tabasalus erineb varasematest: võistlusel on uus stardipaik ja rajaskeem. Tabasalu Rulluisumaratoni võistluskeskus asub tänavu Kooli tänaval staadioni otsas, skatepark'i kõrval, stardipaik on Nooruse tänaval. Võistlusraja ring on 3,3 km pikkune ja see läbib ka Tabasalu alevikku, tulles kaasaelajatele lähemale. Rada kulgeb Nooruse tänavalt Staadioni ja sealt Vahtra tänavale, edasi Harku teel kuni Ojala Grupi tootmishooneni, mille ees parklas tehakse tagasipööre. Harku teelt läheb rada Ranna teele, sealt vasakule Kooli tänavale, mille lõpus jõutakse tagasi Nooruse tänavale.

Võistlustele registreerimine algab kohapeal kell 9.30. Lastesõitudega – kuni 8aastastele mõeldud 500meetrise Pisirulli ja kuni 12aastaste laste 2 km Tutti-Frutti lastesõiduga – alustatakse kell 11.00. Kell 12.00 antakse rulluisumaratoni ühis- ja naistestart, kell 14.30 algab poolmaraton ja 10 km Rahvarull, samuti ka 20 km pikkune rulamaraton. Autasustamine toimub kell 15.30.

 

Rullima on oodatud kõik

Rullituuri peakorraldaja Jaanus Ritsoni sõnul on Rullituuril osalemine jõukohane erineva vanuse ja oskusega harrastajatele: „Rullima on oodatud nii täiskasvanud kui ka lapsed ja noored, nii harrastajad kui ka sportlased." Rullituur pole mitte ainult võistlus, vaid ka kogu pereüritus: „Raja kõrval on erinevaid tegemisi, töötab lastehoid koos tegevusjuhtidega. Kohal on ka DJ-kooli noored diskorid, kes hoolitsevad muusikavaliku eest. Päevaprogrammi juhib ja sõite kommenteerib aga Riho Järveläinen," tutvustas Ritson. Sestap on Tabasalu aleviku keskuse ja eelkõige Nooruse ning Staadioni tänava piirkond 11. juunil melu täis.

 

Võistluste tõttu on sel päeval Tabasalus ka mitmeid ümberkorraldusi liikluses. Kella 11 ajal suletakse liikluseks kõik võistlusrada läbivad teed. „Võistlusrajal autodega liiklemine on kategooriliselt keelatud startide ajal ja igal juhul tuleb kinni pidada reguleerijate käsklustest, et tagada osalejate ohutus," rõhutas Ritson ja selgitas, et ümbersõidud on tähistatud ja viidastatud, juhinduda tuleb liiklusmärkidest ja reguleerijate märguannetest. Rajaskeemi võib leida Rullituuri kodulehelt www.rullituur.ee. Lisaks soovitas Ritson Tabasalu Rulluisumaratonil osalejatel varuda aega kohale tulemiseks.

 

Tabasalu rulluisumaratoni järel toimuvad Rullituuri järgmised etapid 9. juulil Pärnus, 6. augustil Jõgeval ja 3 septembril Viimsis.