Uudised ja teated

« Tagasi

Vald ootab pakkumisi tervisekeskuse arhitektuursele ideekonkursile

Harku vallavalitsus kuulutas välja arhitektuurse ideekonkursi Tabasallu rajatavale tervisekeskusele, mis ehitatakse Teenuste tn 2 kinnistule sealse praeguse perearstikeskuse ja noortekeskuse hoonetiiva asemele.

 

Harku vallavalitsuse väljakuulutatava arhitektuurse ideekonkursi eesmärk on leida parim ideekavand Tabasallu aadressile Teenuste tn 2 rajatavale tervisekeskusele, mis ehitatakse sealse – 1970. aastatel arhitekt Tõnu Liigandi projekteeritud – teenustemaja kõrvale Tui pargi poolsesse külge. Esitatud arhitektuurne lahendus peab sobituma olemasoleva teenustemajaga ning olema Tabasalu keskosa detailplaneeringule vastavalt esinduslik, väärikas ja funktsionaalne. Ideekonkursi lähteülesanne on valminud koostöös Eesti Arhitektide Liiduga.
Ideekavandite esitamise tähtaeg on 23. augustil.
Võidutöö valib välja konkursi hindamiskomisjon, kuhu kuuluvad ka Eesti Arhitektide Liidu esindajad, sh ka Harku valla elanik Indrek Allmann. Lisaks kaasatakse hindamiskomisjoni töösse eksperdina hoone autor Tõnu Liigand. Konkursi võitjaga alustatakse läbirääkimisi hoone projekteerimistöödeks. Tervisekeskuse valmimine on planeeritud 2019. aasta algusesse.