Uudised ja teated

« Tagasi

Tabasalus avati rahvusvahelistele standarditele vastav kergejõustiku- ja jalgpallistaadion

1. oktoobril avati Tabasalus rahvusvahelistele standarditele vastav kergejõustiku- ja jalgpallistaadion, mille tellija on Strantum OÜ, rahastaja Harku Vallavalitsus ning ehitaja Lemminkäinen Eesti AS. Staadioni ehitustööde kogumaksumus on üle 1,5 miljoni euro.

 

Staadioni avamissündmusel sai iga soovija panna end proovile erinevate distantsidega jooksudel, kaugus-, kõrgus- ja teivashüppes ning kuulitõukes. Sündmusest võttis osa ka Eesti kergejõustiku olümpiakuld Gerd Kanter, kes jagas võistluste paremikele välja hulga diplomeid ja auhindu ning riputas kaela medaleid. Samuti peeti staadioni avasündmusel näidismatšid rannatennise ja saalihoki väljakul ning kunstmuruväljakul võtsid mõõtu Tabasalu JK noored ja vanad. Spordipäeva järel ootas kõiki tort ning Koit Toome ja tema bändi etteaste.

Tabasalu Spordikompleksi juures olevale staadionialale rajati kuue jooksurajaga staadioniring, kunstmurukattega täismõõtmetes jalgpalliväljak, üks kaugus- ja kolmikhüppeala kahe liivakastiga, teivashüppeala, kuulitõukesektor ning liivaväljakud rannavõrkpallile ja -tennisele. Siseringi alale jalgpalliväljaku otsas rajati multifunktsionaalne väljak saalihokile ja korvpallile. Staadionile planeeriti lisaks teisaldatavatele tribüünidele ka istekohad tennise väliväljakute poolses küljes. Hinnanguliselt mahub staadionile umbes 1000 pealtvaatajat – 616 teisaldatavatele tribüünidele ja ülejäänud tenniseväljakute äärsele vallile, kuhu tuleb 6 rida. Rajatud valgustus võimaldab staadionit kasutada ka pimedamal ajal.

Lisaks sellele, et kohalikul jalgpalliklubil on võimalik hakata kodumänge pidama kodus, Tabasalus asuvas täismõõtmetes jalgpalliväljakul, on loodud täiesti uued võimalused teistegi pallimängude – korv- ja võrkpalli, tennise ning saalihoki mängimiseks, mis võiks anda hoogu juurde ka nende alade arengule. Eelkõige võiks uus staadion anda aga uue hingamise kergejõustikutreeningutele Harku vallas. 

Tabasalu kergejõustiku- ja jalgpallistaadioni saavad kasutada treeninguteks kohalikud elanikud, koolide õpilased ning vallas tegutsevad spordiklubid. 

Sissepääs hakkab toimuma Tabasalu Spordikompleksi administraatori kaudu; hinnakirjad avab Strantum oktoobri keskel. Praegu tegeletakse veel läbipääsusüsteemide ja staadionivalgustuse seadistamisega.

Staadioni projekteeris OÜ Klotoid, ehitas Lemminkäinen Eesti AS ning omanikujärelevalvet teostas OÜ Heto Consult.

 

Pildigalerii avamissündmusest leiate siit: https://goo.gl/GyjrSg