Uudised ja teated

« Tagasi

Tabasalu triatleedid tõid koju kuldse karika

16. septembril Tabasalus Eesti Koolispordi Liidu egiidi all toimunud Tabasalu laste ja noorte basseinitriatloni võitis Tabasalu Ühisgümnaasiumi võistkond.

Tabasalu laste ja noorte basseinitriatlonil osales ligikaudu 100 õpilast kokku 32 koolist – 20 gümnaasiumist ja 12 põhikoolist – üle terve Eesti. Võistlustel tuli lastearvestuses (kuni 7. klassini) ujuda 100 m, läbida rattal 4,4 km distants ja joosta 1,1 km. Noortestardis (8.–12. klass) olid kõik distantsid kahekordse pikkusega. Võistkondlikult parimad koolid põhikoolide ja gümnaasiumide arvestuses eraldi selgitati välja individuaalvõistlusel saavutatud kohapunktide liitmise teel. Tihedas rebimises saavutas Tabasalu Ühisgümnaasiumi võistkond Elva Gümnaasiumi võistkonna ees 26-punktise ülekaaluga 1. koha ja kuldse karika. Võidukasse võistkonda kuulusid Gert Martin Savitsch (individuaalarvestuses 1. koht 4.–5. klassi poiste hulgas), Hanna-Liisa Värik (individuaalarvestuses 2. koht 6.–7. klassi tüdrukute hulgas), Grete Maria Savitsch (individuaalarvestuses 3. koht 6.–7.klassi tüdrukute hulgas), Sandra Simone Jüriska, Henri Karba, Harri Karba, Tessa-Karoli Käpa, Alicia Halliko, Nora Lehtme, Mattias Metsoja, Henri Värik, Karl Hendrik Reila, Eliise Ilves, Siim Kängsepp, Karl Künnapas, Robin Küttis, Kaspar Lepp ja Säde Sepp. Kolmandaks tuli Rakvere Gümnaasium.

 

Magus võit kodupubliku ees

Võit oli Tabasalu triatleetidele seda magusam, et Elva Gümnaasiumi võistkonna näol on tegemist neile juba tuttava rivaaliga, kellega on mitmeid kordi esikoha pärast võideldud. Tabasalu Ühisgümnaasiumi võistkonda kuulunud 18 õpilasest kaheksa harjutab pidevalt Tabasalu Triatloniklubis, lisaks on kaks õpilast olnud varem triatloniklubi liikmed. Võistkondlik võit rõõmustas loomulikult ka noorte treenerit Lembit Pallast: „Elva võitis sama koolispordiürituse eelmisel aastal ja loomulikult on pärast seda hea tunne võit taas koju jätta."

 

Võistlustes karastunud

Tabasalu kooli võistkonna individuaalarvestuses esikolmikusse tulnud noorte näol on tegemist juba kogenud triatleetidega – Gert Martin Savitsch, Hanna-Liisa Värik ja Grete Maria Savitsch on Tabasalu Triatloniklubis ala harrastanud juba 4–5 aastat ning nende aastatega üsna tihedas võistlusgraafikus karastunud. Nii oskavad esikolmiku noored juba hinnata ka koduvõistluse eeliseid ja olid võidu üle väga rõõmsad. „Koduvõistlused on alati paremad – rajad on tuttavad, ei pea kodust nii vara minema hakkama, samuti on toetustiim suurem," tõi Hanna-Liisa välja eelised. „Kodupubliku ees oli kergem võistelda," lisas Gert Martin. Samuti arvas ta, et tema võiduka tulemuse puhul mängis natuke rolli ka õnn – üks ohtlik konkurent seekordsel võistlusel jäi tulemata. Positiivse elamuse võistlustelt sai ka Grete Maria, samuti võistkonna üks noorimaid liikmeid Nora Lehtme, kelle jaoks oli see esimene võistlus. „Eks parima tunde andis noortele see, et nad said panustada oma tiimi heaks ja saavutada ühine võit," pani noorte emotsioonid sõnadesse Krista Savitsch, Tabasalu basseinitriatloni üks korraldajatest, kes elab triatloniklubi tegemistele kogu hingega kaasa.

 

Noortekoondis käeulatuses

Noored triatleedid treenivad alguses 3–4, ajapikku aga juba kuni kuus korda nädalas. Motivatsiooni alaga tegeleda lisab basseinitriatloni esikolmiku noortele seegi, et kõik nad on sel hooajal Eesti Triatloni Liidu karikasarja esikolmikusse jõudnud ning saavad seetõttu osaleda kevadel koondise laagrites. Lisaks meeldib neile käia põnevates paikades nii kodumaal kui ka väljaspool Eestit. Praegu on võistlused viinud noori Lätti ja Leetu, aga ka Valgevenesse; järgmisel aastal on plaanis proovida võistelda Soomes. Tabasalu Triatloniklubi on püüdnud liikuda n-ö pealiini mööda, st osaleda võimalikult paljudel Eesti Triatloni Liidu triatloni ja duatloni karikaetappidel. „Käesoleval aastal on kaks klubi liiget oma vanusekategooria karikavõitjad nii triatlonis kui ka duatlonis. Lisaks sellele on meil ette näidata hulgaliselt esikolmiku kohti ETL karikasarjades," rääkis triatloniklubi eestvedaja Lembit Pallas. „Üks triatloniklubi neiu on praegu Eesti noortekoondises ja kaks tüdrukut koondise uksele koputamas. Lisaks on klubis veel nii mõnigi väga motiveeritud harjutaja ja sellel sügisel on palju uusi lapsi trenni tulnud," hindab Pallas Tabasalu Triatloniklubi praegust seisu väga heaks – treeninggruppides osaleb praegu 30 last ja noort.

Tabasalu basseinitriatlongi on Tabasalu Triatloniklubi ellu kutsutud ning klubi eestvedamisel siin peetud alates ajast, mil bassein Tabasalu Spordikompleksis sajandivahetuse aegu valmis. Viimased viis aastat on võistlused toimunud Eesti Koolispordi Liidu egiidi all. Tänavuse võistluse õnnestumisele aitasid kaasa MySnack, Mailis Design, AS Veski Mati, Tabasalu Koolituskeskus, Tarplani Kaubandus, Pitsastuudio, G4S, Warren Safety ja Prolexplast  ning Tabasalu Spordikompleks, Eesti Koolispordi Liit ja Harku Vallavalitsus.