Uudised ja teated

« Tagasi

Harjumaa tähistab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva laulu- ja tantsupeoga

Harju maakond tähistab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva Harjumaa laulu- ja tantsupeoga 2. juunil 2018 Viimsi staadionil.

Peole saab registreerida  SIIT kuni 30.11.2017. Või www.hol.ee sündmuste kalender 2.06. 2018 Harjumaa laulu- ja tantsupeo registreerimine.
Info peo korralduse kohta on www.hol.ee Kultuur. Noodid ja õppematerjalid leiate www.harjukultuur.ee

 

Harjumaa pidu on kõikidele maakonnas tegutsevatele lauljatele, tantsijatele, orkestritele ja rahvamuusikutele.

2018 aastal liituvad meie peoga uuenduslikult ka harrastusnäitlejad, kellele jääb roll rääkida meie lugu.

Lavastaja Jaanika Juhansoni poolt on valminud peo ideekavand, mille keskmes on lood erinevatest Harju kohtadest, inimestest ning loodusest.

 

Lugu saab alguse sellest, kuidas keskkoolinoorte klass on ekskursioonil.  Kahjuks ei ole nad sellega eriti rahul, sest oleksid tahtnud minna kuhugi kaugemale kui Harjumaa. Korraga  toimub noortega ajanihe ning nad satuvad mitmetesse maakonna paikadesse.  Algab seiklus, kus tüdruk ja poiss püüavad erinevaid situatsioone lahendada ning lõpuks koju jõuda. Idee põimib kokku väga palju põnevaid paiku, isikuid ja sündmusi. Rännak läbi maakonna algab jääajast ja jõuab kaasaega välja. Põnevad on faktid, et 18.sajandil olid esimesed Eesti naissoost kooliõpetajad just Harjus. Või et B. G. Forseliuse tegevus algas Lääne-Harjumaal, Madisel ja Ristil, Tuhala nõiakaev,  ürgsed Rebala põllud, filmi "Stalker" võtteplats Jägalas, Kuusalu pärimused, Kalevipoeg ja Turje keldri viinaallikas, Kolga mõis ja Erik Stenbock, Anija Eit ja teised toredad lood ning pärimused mis saavad põimitud meie ajarännakusse.