Uudised ja teated

« Tagasi

Rannamõisas avati kaasaegne uusgooti stiilis tavandimaja

12. juunil avati Harku vallas Rannamõisa külas kaasaegne uusgooti stiilis tavandimaja, kus on võimalik korraldada lisaks traditsioonilistele sündmustele kontserte, näitusi ja muid tegevusi.

Kui algselt plaaniti ehitada hoone vaid ilmalike tseremooniate tarbeks, siis nüüdseks on soov anda hoonele multifunktsionaalsem kasutus. "Strantumis pingutame iga päev, et inimestel oleks just täna vallas hea olla, lisaks vaatame igal võimalikul juhul tulevikku ning oleme paindlikud. Seetõttu tegime kogukonnalt saadud ettepanekute alusel otsuse anda hoonele laiem funktsioon kui algselt planeeritud," põhjendas Strantumi juht Meelis Härms. "Eriti suur rõõm on selle üle, et kogukonnale ehitas niivõrd unikaalse arhitektuurse maamärgi just kohalik ettevõte", lisas Härms.

Kuigi hoone funktsioon saab olema laiem, jäävad selle põhitegevusteks siiski ilmalikud tseremooniad. "Sellise väärika ja vajaliku hoone ehitust on plaanitud juba pikalt, et Harku valla inimesed saaksid siinsamas kodu lähedal saata väärikalt ära oma lahkunuid," selgitas kalmistute juhataja Tarmo Vaino vajadust sellise funktsiooniga hoone järele.

Kuni 40 inimest mahutava tavandimaja lahenduse loomisel oli arhitekt Reio Avaste jaoks oluline silmas pidada, et paik, kus jäetakse hüvasti lähedastega, oleks samal ajal nii suursugune kui ka tagasihoidlik, aidates lahkunut viimsele teekonnale saatjatel saavutada seisundit, kus teenistus saaks kulgeda kombekohases väärikuses ning trööstis. „Seetõttu olen püüdnud hoone kontseptsioonis ühendada traditsioonilise sakraalarhitektuuri tunnuseid Eesti maa-arhitektuuri võtetega ja seda kaasaegses arhitektuurikeeles," selgitas Avaste hoone kontseptsiooni lähtekohti.

Tavandimaja ehitusmaksumuseks on 309 000 eurot koos käibemaksuga. Hoone ehitust rahastab Harku vald ning korraldab Rannamõisa kalmistu haldaja osaühing Strantum. Ehitajaks valiti avaliku ehitushanke korras soodsaima hinna pakkunud Harku valla ehitusettevõte osaühing Tabasalu Meistrid.

Varasemalt leinamajaks ja nüüd tavandimajaks nimetatud väärika hoone nimekonkurss on täies hoos - Strantum ootab ettepanekuid hiljemalt 30.06.2018 aadressile strantum@strantum.ee.

Strantum tegeleb lisaks soojatootmisele ja elanike veega varustamisele ka hoonete haldamise, avaliku ruumi heakorra ja muru niitmisega. Ettevõte haldab valla piires olevaid puhkerandasid, spordikompkeksi ja kahte kalmistut.