Valla teed

 

Riigimaanteede hoole

 

Riigimaanteede hoolet teostab Harku vallas Verston OÜ.

 

Telefon: 1247 (24 h)
E-posti aadress: 1247@1247.ee
Koduleht: www.verston.ee
   

 

Valla teede hoole
 

Harku valla teede- ja tänavate aastaringset hooldust teostab OÜ Strantum. Lisaks hooldavad nad Harku valla kõnni- ja kergliiklusteid ning parklaid. Strantumil on lumetõrjeks valmis kuus traktorit, kaks väiketraktorit, viis veoautot, neli sahaga maasturit ja soolapuistur. Kokku on Strantumil hooldada üle 360 kilomeetri teid.

 

   
Avariitelefon:

600 7800 (24 h)

E-posti aadress: teehooldus@strantum.ee
Koduleht: www.strantum.ee/teede-ja-tanavate-hooldus

 

Lumekoristus 

 

Lumekoristuse kiirus sõltub tee seisunditasemest ja toimub prioriteetsuse järjekorras:

 

Kolmanda ehk kõrgeima seisunditaseme puhul (asfaltkattega teed, mis kasutavad paljud elanikud koju ja avalike asutuste juurde sõiduks) lükatakse lumi ära viie tunni jooksul pärast saju lõppu.

 

Teise seisunditaseme puhul (asfaltkattega teed, mis viivad elamupiirkondadesse) lükatakse lumi sahaga ära kuue tunni vältel

 

Esimese seisunditasemel korral (kruusa- ja freespurukattega teed) käiakse teed üle 8-10 tunni jooksul pärast lumesaju lõppu

 

Vaata oma kodutänava seisunditaset SIIT

 

Kui ööpäevane sademete hulk on enam kui 10–15 cm, puhastatakse teid eraldi kokkuleppe alusel, kus teehooldaja ja vald määravad esmaste lumelükkamiste nimekirja. See tähendab seda, et esmases järjekorras tagatakse liiklemise võimalus kohtades, kus on koolid, lasteaiad, ametiasutused ja ühistranspordi marsruudid ning kõnniteed. Lasteaedade, koolimajade ja spordirajatiste juurde viivad teed-tänavad ning parklad peavad olema puhastatud hommikul kella kuueks.

 

Igaüks saab paremale teehooldusele kaasa aidata hoides oma aiaesise takistustest vabana. Teeäärde pargitud autode tõttu võivad jääda teelõigud hooldamata. Tagasi tullakse alles uuel hooldusringil, kui takistus on kõrvaldatud. 

 

Libedustõrje

 

Harku vallas teostatakse libedusetõrjet 2. ja 3. seisunditasemetega teedel, mille alla kuuluvad ka enamik kergliiklusteid.

 

1. seisunditasemetega teede (näiteks aiandusühistu teed) libedustõrjet valla ja Strantumi lepingus kokku lepitud ei ole ja neil teedel tehakse libedustõrjet valla tellimuse alusel jooksvalt alles siis, kui 2. ja 3. taseme teed on juba karestatud. 

 

Aiandusühistu teede puhul ei avalda libedusetõrjel alati mõju ka graniitkillustik, kuna tee ei pruugi olla tasane. Neil puhkudel tellime eraldi höövliga tee karestamist, kuid kuna selliseid teid on palju ja peame arvestama höövlite puhul, et päevas suudavad karestada ca 10 km teed, siis ühistusisestel teedel püsib libedus teistest teedest kauem. 

 

Jalakäijatel tuleb arvestada, et libedustõrje kõnniteedel võtab aega ja liikumist libedatel teedel tuleks vältida või kasutada selleks ettenähtud abivahendeid. Samuti tuleb arvestada, et väiksematel teedel võtab libedustõrje ja tee karestamine aega.
 

 

Loe rohkem SIIT