Uudised ja teated

Väidetavalt ohtliku Tilgu tee pärast Harku valla kohtusse kaevanud õpilast kooli sõidutanud autojuht ähvardas samal teel koolitüdruku autoga alla ajada

21.10.2020

30. septembri hommikul sõitis Tabasalu ühisgümnaasiumi (TÜG) 7. klassi õpilane jalgrattaga mööda Tilgu teed Meriküla õppehoone poole. Olles pööranud vastvalminud kergliiklusteele, möödus temast paralleelselt kergteega kulgeval sõiduteel sõiduauto Audi ning peatus, juht avas kõrvalistuja poolse akna ning ähvardas valjuhäälselt tüdrukut, et kui ta järgmisel korral rattaga Tilgu teel sõidab, siis aetakse ta alla. Igapäevaselt jalgrattaga koolis käiv tüdruk oli jõhkrast ähvardusest tugevasti häiritud ja teavitas sellest kooli jõudes pisarsilmi kooli personali ning lapsevanem omakorda politseid ja valda.  Loe edasi »

Harku vallast

Harku vald on Tallinnast läänes asuv omavalitsus, mille põhjapiiriks on 22 km pikkuselt Soome laht. Idast piirneb vald Harku järve ja Tallinna linnaga, lõunast Saue vallaga ning edelast ja läänest Keila linna ning Keila vallaga. Vallakeskuseks on Tabasalu alevik üle 3600 elanikuga, kuhu on koondunud ka suurem osa valla teenindusest ja ettevõtlusest. Tabasalust on Tallinna piirini 8 km ning kesklinna 13 km. Valla pindala on 159 km2.

Sündmuste kalender


Kuva kõik sündmused

Vald arvudes

Rahvaarv: 15473 (01.09.2020)
Pindala: 159,7 km²
Suurim asula: Tabasalu (3654)
Koole: 5
Lasteaedu: 7
Külasid: 22
Huvikoole: 1