« Tagasi

Riigikogu keskkonnakomisjon toetab Sõrve looduskaitseala loomist

Eile, 20. jaanuaril arutati Riigikogu keskkonnakomisjoni koosolekul Sõrve looduskaitseala loomist. Komisjon otsustas toetada Sõrve looduskaitseala loomist ja ei näinud võimalust kaevanduse rajamist plaanitavale Sõrve looduskaitseala (LKA) maadele.

 

Harku valda esindas koosolekul Harku Vallavolikogu esimees Priit Kotkas. „Võrreldes maardlate planeerimise ajaga on olud muutunud. Kunagine Tallinna kauge tagamaa, potentsiaalne karjääriala on keset elamupiirkondi asuv kogukonnamets," rääkis Kotkas.

 

Sõrve metsa ümbritsevad kolmest küljest uued elamualad – Tallina poolt areneb Astangu, Harkujärve ümbruses ehitatakse, meie vallas on Sõrve metsa ümber kasvavad alevid ja külad Harku, Tabasalu, Rannamõisa, Muraste, Suurupi, Vääna-Jõesuu, Vääna, Saue poolt Vatsla, tõdeb Kotkas.

 

Harku valla elanike arv on kaevanduse planeerimise ajast kasvanud neli korda. Kotkase sõnul on lisaks meie inimestele Sõrve mets oluline ka meie headele naabritele, tallinlastele. Oleme Tallinnale lähim terviklik mitmekülgne päris mets, mida Tallinna inimesed, eriti koolilapsed on alati teretulnud külastama ja mida ka aktiivselt külastatakse. Kasvavad elamualad vajavad vahele hingamisala. Tuleks taaselustada unustatud vana – ümber Tallinna ja teiste linnade tuleb taasluua roheline vöönd, kus sõltuvalt linna suurusest 20-40 km ulatuses säilitatakse ja jõudumööda taastatakse metsad, kus lageraieid ei tehta ja loomulikult ka ei kaevandata.