Tutvu Tiskre perepargi ideelahendusega ja esita oma ettepanekud

Apametsa rohekoridori ehk Tiskre külas Tammiku tee, Apametsa tee, Toome tee ja Liiva tee vahelises elamurajoonis asuva Tiskre perepargi planeerimiseks on Harku vallavalitsuse tellimusel valminud eskiis, mille kohaselt arendatakse lähiaastatel piirkonna vaba aja veetmise võimalusi.
 
Ideelahendus on inspireeritud projektala lineaarselt looklevast kujust ja lähedal asuvast Apametsa kraavist. Elamualadest ümbritsetud roheline oaas pakub avastamist ja peatumisvõimalusi ca 1,2 km pikkuse teekonna jooksul. Lahenduse läbivad elemendid on kergliiklustee, jooksurada ja oja, mis põimuvad omavahel ning mille äärde on kavandatud erineva iseloomuga tsoone. Maastikuliselt on mängitud reljeefiga ning mitmerindelise haljastusega, et eraldada avalik ruum privaatsest.
 
Lineaarparki läbivad risti elamurajooni tänavad, mis jaotavad pargi mõtteliselt lõikudeks. Igasse lõiku on kavandatud erinevad funktsioonid ja tegevused. Oranžid ja kollane on erinevale vanusegrupile mõeldud aktiivsemad tegevusalad, kus saab mängida, vaadata teisi mängimas või tuua inimesed kokku mõne kogukondliku ürituse raames. Roosad on treeningvahenditega välijõujaamad, kuhu toas sportimise asemel koos naabriga tulla. Rohelised on puhkealad, kus saab rahulikult istuda ja pargiilu nautida või treeningust jalga puhata.
 
Aktiivseks tegevuseks on lauatennise lauad, palliväljakud ja parkuurielemendid. Puhkealade ruumi liigendavad pergolad. Mänguväljakutel on levinumad elemendid tokimetsa, labürindi ja ronila elemendid. Küngastesse on integreeritud liumäed. Treeningala erineva suurusega kummikattega alal on jõumasinad ja astmestikud harjutuste sooritamiseks. Jalgrattahoidjad on planeeritud kumeratena, mis võimaldavad kinnitada ka tõukerattaid.
 
Valgustus on tagasihoidlik ja funktsionaalne. Kogu ulatuses oleks valgustatud kergtee. Mänguväljakud ja palliväljakud oleksid valgustatud ürituste ajal, valgusvihuga suunatud pargi poole, et see ei häiriks elanikke lähedalasuvates hoonetes.
 
► Tutvu perepargi eskiislahendusega lähemalt SIIN ja saada oma tagasiside ning ettepanekud hiljemalt 30. oktoobriks aadressile harku@harku.ee
 
Ideelahenduse on koostanud K-Projekt AS.
 
Arendus- ja haldusosakond