« Tagasi

Harjumaa põlvkondade pidu “Taas koos” toimus Maardus

Üle kahe aasta said 28. mail Harjumaa suured ja väikesed rahvakultuuriharrastajad taas panna selga rahvariided ning pidada pidu, mida nimetatakse põlvkondade peoks.

 

Seekordne pidu kandis nime "Taas koos". Peo eesmärk on see, et me pööraksime rohkem tähelepanu rahvakultuuri järjepidevusele, et luua koos seoseid. Kokku said lapsemeelsus ja eluküpsus, armastus ja hoolimine, lihtsus ja ilu. Pidu peeti seekord Maardus.

 

 

Väga uhke ja suursuguse rongkäiguga läbiti kogu Maardu linn. Harku valla rongkäigu ees kandsid valla lippu ja sümboolikat abivallavanem Vytautas Martinonis ning kultuuri- ja noorsootööspetsialist Krista Dreger. Meie väärikas rongkäigus osalesid Harku valla rahvatantsijad ja -lauljad, kes hiljem suurel staadionil ka esinesid.

 

Harku valda esindasid rahvatantsurühmad Astrid Väizene juhendamisel: Muraste kooli 1.−2. klassi tantsurühm Maasikad ja Tabasalu kooli 1. klassi tantsurühm ning Ülle Urbi juhendamisel rahvatantsijad rahvatantsurühmast Tabasalu Memmed.

 

Lisaks tantsijatele laulsid tribüünil koos kõigi Harjumaa kooridega Katrin Lälli ja Reelike Tükki juhendamisel Muraste kooli poistekoor ja Muraste kooli mudilaskoor ning Anne Dorbeki juhendamisel lauljad koorist Tabasalu Laulumamslid.

 

Kava oli vahvasti seatud ja põimitud. Tantsuplatsil said suures ringis kokku nii suured kui ka väikesed. Väike hoidis suure käest ja vastupidi. Lauljate lauluhääle saatel said tantsijad tantsida päris mitu tantsu.

 

Mitme väikese tantsija ja laulja jaoks oli see pidu esmakordne kogemus. Tuli ju olla veidi suuremal väljakul ja suuremal laval, kui kodukohas väiksemates saalides harjutatud on.

 

Aitäh kõikidele tantsijatele ja lauljatele, lapsevanematele ja juhendajatele, et aitate edasi kanda meie oma Eesti rahvuskultuuri.

 

Uute pidudeni!

 

Astrid Väizene

Muraste ja Tabasalu kooli laste rahvatantsurühmade juhendaja 

 

 

 

 

 

 

Fotod: erakogu