« Tagasi

Laulukonkurss „Harku valla laululaps“ tuli ja rõõmustas taas

Laulukonkurss „Harku valla laululaps 2022" toimus seal aastal jüripäeval – rahvakalendri järgi kuulutas vanasti just see päev kevade algust.

 

 

Seda ilusat päikeselist kevadet oli Tabasalu kooli aulas tunda igast saali otsast, sest saal on ju uus ja ilus ning lava kaunistasid rõõmsavärvilised õhupallid. See lava oli suur laulude inspireerija – uhke tunne oli sel laval laulda ja muusikat teha.

 

„Harku valla laululapse" kontsert toimus viimati samamoodi kolm aastat tagasi, kui ei olnud veel piiranguid ega muid segavaid faktoreid. Kohe hea oli tulla saali, mis oli täis publikut ja lapsi. Naeru ja rõõmu jagus nii emadele-isadele kui ka vanaemadele-vanaisadele, sest laulmas võis näha Harku valla paremikku, kelle lasteaedade ja koolide lauluõpetajad olid laululaste seast välja valinud. Lauljad olid esinemas kuues vanuserühmas, alates kolmandast eluaastast kuni 18. eluaastani, kaasa arvatud õppivad 19-aastased noored.

 

7-9 aastaste laste vanuserühmast läheb koduvalda maakondlikku vooru esindama Eveliina Helmiine Lumi Leskinen. 

 

Kontsert kui rõõmus pidupäev

 

Laululapsed olid sel aastal väga julged, ei kardetud mikrofoni ega ansamblit. Suurematel lastel oli vahva võimalus esineda professionaalse ansambli saatel. Koos lastega musitseeris ansambel koosseisus Tiit Kalluste, Meelis Ainsalu ja Jüri Roost. Kontserti aitasid helindada koolinoored Leigo Tõnissaar ja Martin Ainsalu. Laululapsi julgustas päevajuht Minni.

 

Esinejaid hindas kolmeliikmeline žürii, kuhu kuulusid Eveli Heinapuu, Kadri Leping ja Triin Saarela. Nende valida jäi igast vanuserühmast kolm lauljat, kes esindavad Harku valda konkursil „Harjumaa laululaps 2022", mis toimub 6.-7. mail Aruküla rahvamajas. Kontserdipäev jäi pidupäevaks – konkursi tulemused saadeti lauluõpetajatele järgmisel päeval e-postiga. Harku vallavalitsuse poolt said kõik laululapsed, juhendajad ja kontserdile kaasa aitajad tänukirjad ja -meened. Tore oli pärast kontserti näha väiksema vanusegrupi tüdrukute-poiste toredaid hõikeid, sest lapsed mängisid oma uutel suupillidel juba päris esimesi pikki noote. Mine tea, mis sellest alguse saab!

 

"Harjumaa laululaps 2022" esindavad Harku valda:

 

  • 3–4-aastaste vanuserühm: Annabel Ventsel, Joosep Rüütelmaa, Rosanna Jakobi.
  • 5–6- aastaste vanuserühm: Helis Dzmanašvili, Loviis Leemets, Leene Polli.
  • 7–9- aastaste vanuserühm: Eveliina Helmiine Lumi Leskinen, Loore Luik, Hans Harald Raadik.
  • 10–12- aastaste vanuserühm: Lisanna-Marie Viiburg, Lisete Pall, Mirell Okas.
  • 13–15- aastaste vanuserühm: Eva Ausmees, Mia Põld, Saskia Soom.
  • 16–18- aastaste (19-aastaste, kui õpib) vanuserühm: Sarah Nehari, Johanna Jakobi, Eliise Ausmees.

 

Krista Dreger
kultuuri- ja noorsootööspetsialist