« Tagasi

Maailma parimad purjetajad kohtuvad suvel Tilgus

Lumerohket talve meenutavad nüüd ainult pildid telefonis ning talvekorterisse pakitud suusad ja lumelabidad.

 

 

Talveunest on ärganud sadam Tilgus, kus juba aprilli lõpust noored purjetajad oma paadid merele minekuks valmis on seadnud ja asunud usinasti merd kündma, et oma oskusi lihvida. Eelmise hooaja Optimisti klassi LHV sarjas tüdrukute hooajaarvestuses võidetud Marleen Poolametsa esimene ja Mirtel Eensalu teine koht innustavad ka teisi sel aastal veelgi enamaks. Poistele on aga kindlasti eeskujuks klubi esipurjetaja Joosep Iljase tubli esitus ja  pääs minna Eestit esindama Optimisti klassi Euroopa meistrivõistlustele.

 

See kaua oodatud aeg on lõpuks jälle kätte jõudnud, mis  algava põneva hooajaga toob kaasa kõike seda, mis noorkapteneid ikka ja jälle sadamasse ja merele kutsub.

 

Tule purjetama!

 

Ka sel aastal kutsume purjetamise algkursustele uusi lapsi. Purjetamise algkursused algavad juba 30. mail. Kolmenädalasel kursusel saavad lapsed teoreetilised algteadmised ja omandavad praktiliste treeningute käigus Optimistidega purjetamiseks vajalikud esmased tehnilised oskused. Ootame algkursustele kõiki poisse ja tüdrukuid vanuses 7−12 aastat. Algkursustele registreerimine kestab kuni 20. maini. Registreerida saab meie jahtklubi kodulehel www.tmyc.ee, kust leiad ka lisateavet.

 

Laste kasvav purjetamiskirg on tekitanud huvi purjetamise vastu ka täiskasvanutes ja toonud nad ka ise vajalikke oskusi omandama. Nii on eelmisel kahel aastal korraldatud menukatele algkursustele järje saamas sel aastal juunis toimuvad kursused. Täiskasvanute purjetamise algkursuste info leiad samuti meie kodulehelt.

 

Maailmameistrivõistlused Tilgus

 

Alanud purjetamise hooaeg Tilgus saab mitmes mõttes olema eriline. Sel aastal korraldame oma esimese väikese juubelini jõudnud kümnenda Tilgu Regati. Võistlus toimub 16.−17. juulil, võistlema asuvad nelja paadiklassi võistlejad.

 

Osalejate arv regatil on aastatega pidevalt kasvanud ja viimased aastad on tõstnud võistlejate arvu kolmekohaliseks. Ootame ka sel aastal juubeliregatile rohkearvulist osavõttu. Samal ajal Tilgu Regatiga viime läbi juba traditsiooniks saanud seitsmendad Harku valla karikavõistlused purjetamises Optimisti ja Zoom 8 klassis, kust saavad osa võtta kõik koduvalla purjetajad, olenemata jahtklubist.

 

Kõik see on aga ettevalmistuseks ja soojenduseks suvise noorte purjetamise tippsündmuseks meie vallas ja kogu Eestis. Selle aasta Zoom 8 purjetamisklassi maailmameistrivõistlused toimuvad 19.−24. juulini Tilgu sadamas. Võistlussõidud merel toimuvad 20.−24. juulini. Lisaks individuaalvõistlusele on seekord MM-i programmi võetud ka meeskondlik võistlus, kus eri maade koondised maailmameistri välja selgitavad.

 

Nimetatud tiitlivõistlused korraldab Tilgu sadama jahtklubi koostöös Tallinna ja Kuusalu jahtklubiga.  Antud korraldusõigus ja nende võistluste toimumine Tilgus on tunnustus aastate jooksul tehtud tööle.  Eestil on selle klassi tiitlivõistlustel seni hästi läinud. Selle aasta Harku valla noorsportlaseks valitud purjetaja Karolin Härm on tulnud Zoom 8 klassis kahekordseks maailmameistriks. Nüüd tulevad antud klassi maailma parimad tiitlit jahtima meie kuldse meistri koduvetele. Loodame, et ka sel aastal saavad Eesti noorpurjetajad mõne medali koju tuua ja häid traditsioone antud paadiklassis jätkata.

 

Alanud merendushooaeg Tilgus on juba jõudnud võõrustada talgulisi ja avatud kalasadamate päeva aprilli lõpus, mis oma rohkearvulise osalejate arvuga hooaja ilusaks avaakordiks kujunes.

 

Lisaks purjetamisvõistlustele on ees ootamas Harku valla avatud külade nädala raames toimuv Tilgu sadama päev, juulis ja augustis traditsiooniline muinastulede öö.

 

Uue hingamise saanud vana sadam oma mereväravatega ootab kõiki, kelle jaoks meri ja ilus rannaäär on oluline, et pakkuda võimalusi leida endale sobiv viis selle nautimiseks.

 

RAUL KALEP

TSJK kommodoor

 

Fotol Joosep Iljas võistlustules

 

Foto: Heiki Laan