« Tagasi

Purjetajate pikk suvi jõudis lõpule

Purjetamishooajal on selleks korraks joon all ja aeg kokkuvõtteid teha.

 

Ilus suveõhtu ja mõnus lõkkesuitsulõhn meelitasid suve ärasaatjaid augusti viimasel laupäeval Tilgu sadamasse tavapärasele muinastulede ööle. Mere äärde tehtud lõkke taustal paistsid eemal merel seilavad suured laevad, kes üksteise järel süüdatud tuledega oma aluste siluette ehtisid. Vast valminud sadam lisas oma tuledega veelgi hubasust ja aitas kohalolijaid õigele lainele. Tekkinud mõnus atmosfäär viis mõtetes tagasi suvesse, et võtta sealt endaga kaasa kõige eredamad hetked. Nende ilusate mälestuste toel on kergem talvele vastu minna, et siis uuesti suvistele radadele naasta.

 

Mõõduvõtt klubikaaslastega

 

Purjetajad aga ei plaaninud Tilgus veel suve ega kogu hooaega lõpetada. Terve septembri kestnud treeningud merel kulmineerusid 25. septembril peetud Tilgu Sadama Jahtklubi karikavõistlustega. Iga aastaga kasvanud võistlejate arv eeldas Optimisti klassi osalejate jagamist kahte laevastikku, kuna kapteneid oli rohkem kui paate.

 

Hommikune tuulevaikus asendus päeva edenedes piisava tuulega, mis võimaldas kõik võistlussõidud maha pidada. Esmalt peeti mõlemale fliidile kaks võistlussõitu. Finaalsõitu pääses mõlemast laevastikust neli paremat, kes omavahel lõpliku paremusjärjestuse välja selgitasid. Optimistidest tuli jahtklubi karikavõitjaks Joosep Iljas. Teise koha saavutas Mirtel Eensalu ja kolmanda Brigitta Vilo.

 

Zoom 8 paadiklassis peeti neli võistlussõitu. Võitjaks tuli Maari Mars, teise koha saavutas Karel Alamaa ja kolmanda koha teenis Kail Laanemets. Omavahelise jõukatsumise merel pidasid maha nelja võistlussõidu arvestuses ka kõige kiiremate paatide Laser Radialide kaptenid. Siin sai võidukarika omanikuks Johanna Jakobi, teisena lõpetas Andres Tack ja kolmandana Liise Eiber.

 

Kõigi klasside kolme parimat autasustati jahtklubi karikatega ja iga võistleja sai olenemata kohast valida auhinnalaualt endale sobiva meene.

 

Tänusõnad ja tugeva aplausi sai Tilgu Merepääste Seltsi tubli meeskond, kes kõiki hooajal peetud võistlusi kohapeal julgestas. Tänati ka lapsevanemaid, kes on igakülgselt kogu hooaja vältel treeneritel ja lastel abiks olnud.

 

Võistlustele oli kaasa elama tulnud rohkearvuline laste pereliikmetest koosnev toetajaskond. Kõiki neid ja võistlejaid ootas kuum Tilgu seljanka ja suures telgis kaetud pikk laud koos kookide ning kringlitega. Nii sai purjetajate pere veeta koos mõnusa päeva ja elada kaasa laste võistlemisele merel. Telgis valitsenud õhkkond liitis kõiki kohalolijaid ja tähistas läheneva hooaja lõppu.

 

Tuleristsed Pärnus

 

Päris viimaseks võistluseks see aga ei jäänud. Oktoobri esimesel nädalavahetusel ootas parimaid Optimisti sõitjaid ees Pärnus peetud jahtklubidevaheline meeskonnavõistlus. See on uus põnev formaat purjetajatele, kes turniiri põhimõttel võistlevad klubi klubi vastu, kohtudes merel nii kõikide osalevate klubidega vähemalt korra. Igas meeskonnas on neli purjetajat.

 

Pärnusse mindi Tilgust võistlema kahe võistkonnaga. Meie noored purjetajad osalesid sellisel meeskonnavõistlusel esimest korda ja olid õpipoisi rollis, kellelt konkurendid veel mingit tulemust ei oodanud. Iga sõiduga läks tilgulaste koostöö paremaks ja üllatusena suudeti seni kõigil meeskonnavõistlustel võitmatuna püsinud Pärnu Jahtklubi tugevamat meeskonda ühes sõidus võita. Suur oli konkurentide imestus, kui esimesel võistlusel osalenud meeskond suutis seni teistele kättesaamatuid liidreid alistada. Selline magus sõiduvõit ja konkurentide tunnustus innustab edasi liikuma ja püüdma uusi sihte juba järgmisel suvel. Purjetamishooajale tõmbas lõplikult joone alla pärast viimast jõukatsumist igasügisene paatide pesu ja varustuse paigutamine talvekorterisse.

 

RAUL KALEP, TSJK kommodoor

 

Foto: Kristjan Boberg