Ühistransport

1.10.19

Valla ühistransporti korraldab Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus.

Kontakt

 

  Telefon  E-post: Koduleht
Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus 640 6780 info@harjuytk.ee www.harjuytk.ee
Sõidukaartide taotlemine 600 3869  Kadri.Kelgo@harku.ee  
Valla siseliinide vedaja (GoBus AS) 12012 https://gobus.ee

 

 

Maakonna bussiliine sõidugraafikud on leitavad www.peatus.ee

 

 

NB! Seoses Harku-Rannamõisa tee ja Sütemetsa tee ristmiku ehitusega on suletud väljasõit Sütemetsa teelt riigiteele. Sulgemine lõppeb orienteeruvalt septembri lõpus. Ehitustööde ajal toimub Harku valla siseliinidel H3, H5, H9 ja H10 ümbersõit, mille tõttu võivad esineda hilinemised.

 

NB! Alates 1. oktoobrist kehtivad H-liinidel (õpilasliinid) H4, H9 ja H10 uued sõidugraafikud.
  • H4 väljub algpeatusest kell 15:30.
  • H9 väljub algpeatusest kell 14:00 ning Kooli peatuses buss on kell 14:27, mis annab võimalust Tabasalu kooli lastele kasutada H9 bussi peale seitsmendat õppetundi.
  • H10 väljub algpeatusest kell 14:15 ning Muraste kooli peatuses on buss kell 14:36, mis annab võimalust Muraste kooli õpilastele kasutada H10 bussi peale kuuendat õppetundi.
Tutvu valla siseliinide (õpilasliinid) graafikutega: H1, H2, H3, H4, H5, H6, H7, H8, H9, H10
 

Sõidusoodustused õpilastele

Uuest õppeaastast on kõigile põhi-, keskharidust või tasemeõppes kutseharidust omandavatele õpilastele siseliinidel ja maakonna avalikel liinidel sõitmine tasuta. Tasuta saavad sõita õpilased, kellel on elektrooniline õpilaspilet või ühiskaart, millega sõit valideerida.

Kuna 1. juulist kehtib Harjumaa avalikel bussiliinidel nulleurone piletihind kuni 19-aastastele noortele, siis 20-aastastel ja vanematel üldhariduskoolis või põhikooli baasil kutsekoolis õppivatel õpilastel tuleb esitada vastavasisuline avaldus. Kõigil (sh alla 20-aastastel õpilastel) põhi- või keskharidust või tasemeõppes kutseharidust omandavatel õpilastel tasuta sõiduks ühistranspordi avalike rongiliinidega esitada avaldus valla veebilehe kaudu.

Tasuta sõidu õiguse eelduseks on õpilase rahvastikuregistrijärgse elukoha paiknemine Harku vallas. Tasuta sõitu saab taotleda kooli ja elukoha vahelisel marsruudil.

Ühistranspordi uudised

« Tagasi

Eelinfo: Ironman Tallinn toob 4. augustil liikluspiirangud ja ühistranspordi muudatusi

4. augustil toimub Eestis täispikk triatlon IRONMAN TALLINN, mille näol on tegemist maailma ihaldatuima triatloniformaadiga. Põhivõistlus algab 4. augusti varahommikul 3,8 km ujumisdistantsiga Lennusadama juures. Sellele järgneb kahes ringist koosnev 180 km pikkune rattadistants, mis viib osalejad läbi Põhja-Tallinna ning Haabersti linnaosa pealinnast välja ümbruskonna asulatesse. Maratonipikkusega jooksudistants koosneb neljast ringist Tallinna kesklinna, vanalinna ümbruse ja Kalamaja piirkonnas, päädides südaööni avatud finišiga Vabaduse väljakul.

NB! 4.-5. augustini tasub Tallinnas ja lähiümbruses liiklemisel olla tähelepanelik, sest võistlustega seoses on piiratud nii autoliiklust kui muudetud ka ühistranspordi sõidugraafikuid.

Lääne-Harju, Saku, Saue ja Harku omavalitsuste elanike liikluskorraldust puudutab peamiselt just 4. augusti IRONMAN TALLINNA rattarada, mis saab alguse Lennusadamast. Linnast välja liigutakse mööda Kalamaja ja Põhja-Tallinna tänavaid (Kalaranna-Tööstuse-Kopli-Pelguranna-Lahepea-Paldiski maantee). Paldiski maanteele väljasõit toimub mööda kergliiklusteid G4S Eesti AS-i hoone juurest.

Väljaspool Tallinna sõidetakse kaks korda läbi järgmine marsruut: Hüüru - Kiia - Vääna - Viti - Vääna-Jõesuu - Keila-Joa - Vääna - Kiia - Hüüru - Instituudi tee kaudu Laagrisse.

Laagrist mööda Vee ja Hoiu tänavate ning Tallinna ringtee kaudu Sakku ja tagasi Hüürusse. Teiselt ringilt tagasi tulles võetakse suund taas mööda Paldiski maanteed Tallinna poole. Paldiski maanteelt mahasõit vasakule toimub kohe pärast G4S Eesti AS-i hoonet. Vahetusala poole liigutakse mööda järgmisi tänavaid: Lahepea-Pelguranna-Kopli-Tööstuse-Kalaranna-Kalasadama-Põhja puiestee-Mere puiestee-Pärnu maantee-Kaarli puiestee. Rattadistants sulgeb mainitud teed avalikule liiklusele 4. augustil ajavahemikul 7:00–17:30.

Tegemist on eelinfoga, mis aitab oma liikumist 4. ja 5. augustil varakult planeerida. Võistluste rajatrassides võib ürituse eelselt esineda üksikuid muudatusi. Piirkonnas elavate inimeste ning seal tegutsevate asutuste täpsem teavitus toimub ka nädalate 30 ja 31 jooksul. Korraldajad kinnitavad, et kõik elanikud pääsevad kindlasti koju ja ka kodudest välja liikuma, siiski palutakse arvestada võimaliku ooteajaga ning järgida liiklusreguleerijate märguandeid. Ratta- ja jooksudistantsil korraldavad liiklust litsentseeritud reguleerijad. Elanikud, operatiivautod ja kohalike asutuste transport lastakse läbi reguleerijate hinnangu alusel olukorrale ning tehtud otsustele ja märguannetele. Liiklus avatakse operatiivselt kohe  pärast võistlusdistantsi lõppu ja liikluskorraldusvahendite eemaldamist.

4. augusti põhivõistluse täpsemad rajakaardid leiab SIIT. Täpsema ülevaate liiklust ja ühistransporti puudutavatest ajutistest muudatustest IRONMAN TALLINNA ajal leiab SIIT. Ürituse ajal saab liikluskorraldust puudutavat teavet infotelefonilt numbril 5300 1707.

Võistluste päeval on ajavahemikul 7:00 – 17:30 suletud teed ja maanteed, mis mõjutavad Harju maakonna ühistransporti, tutvu ühistranspordimuudatustega SIIN!

IRONMAN TALLINNA korraldajad vabandavad liiklusmuudatustest tingitud võimalike ebamugavuste pärast ning loodavad linnaelanike mõistvale suhtumisele ja võistlejaid toetavale kaasaelamisele!

Koos kõrvalsündmustega kokku viis päeva kestva traitlonifestivali Eestisse toomist on ette valmistatud üle seitsme aasta ning Tallinn on Kopenhaageni järel teine pealinn Euroopas, kus IRONMAN triatlonit korraldatakse. Sündmus on ka EV100 ametlikus programmis.