Uudised ja teated

« Tagasi

30. septembril saavad huvilised külastada spioonipõneviku „O2“ võtteplatsi Harku vallas

Esmaspäeval, 30. septembril jõuavad kodumaise spioonipõneviku „O2" filmivõtted Harku vallas asuvasse Vääna Mõisakooli, kuhu rajatavasse 1939. a sõjaväebaasi on kõigil huvilistel võimalik ringkäigule minna.
 
Ringkäik mõisakooli territooriumile filmivõtete ajaks rajatavasse sõjaväebaasi toimub esmaspäeva, 30. septembri õhtul ajavahemikus 18:45-20.00. Ringkäik algab kooli tõllakuuri juurest.
 
Ringkäigul osalemiseks on vajalik eelregistreerimine siin.
 
  • Filmivõtted Vääna Mõisakoolis kestavad kolm päeva 30. septembrist kuni 2. oktoobrini.
  • 1. oktoobril filmitakse lisaks Saue vallas asuva Kiia küla tee äärsetel põldudel, kuhu rajatakse võtete perioodiks ajalooline piiripunkt.
  • 1. oktoobril vahemikus kell 13.30 kuni 17.30 võib liiklus Vääna Mõisakooli ja Kiia tee võtteplatside vahelisel Kiia-Vääna-Viti teel olla aeglustatud, kuna vanaaegsed rekvisiitautod liiguvad kolonnis kiirusega kuni 30 km tunnis.
 
Võttemeeskond kutsub 1. ja 2. oktoobril Vääna Mõisakoolis toimuva massistseeni filmimisele meessoost taustanäitlejaid. Osalemissoovist palutakse teada anda aadressil film@nordicface.ee
 
Kolme päeva jooksul võib Harku ja Saue vallas näha kolmekümnendate aastate ajastutruusid sõidukeid ja kostümeeritud näitlejaid. „Soovime tänada kohalikke elanikke ja Harku ning Saue vallavalitsust vastutulelikkuse eest ja kutsume kõiki huvilisi võtteplatsile tutvuma ajaloolise spioonipõneviku filmimise telgitagustega," ütles „O2" produtsent Esko Rips.
 
Filmivõtted on juba toimunud mitmel pool Tallinnas, Helsingis ja Tartus. Pärast Harku ja Saue valla võtteperioodi on planeeritud filmimine Ida-Virumaal, Vilniuses ning mitmel pool mujal.
 
Spioonipõneviku „O2" süžee käivitub 1939. aasta augusti lõpupäevil. Kohe-kohe on puhkemas Teine maailmasõda ja just nendel kriitilistel hetkedel langeb Eesti nõukogudevastase luure juht salamõrva ohvriks. Peagi selgub, et meie luure ridades tegutseb äraandja. Reeturi tabamine tehakse ülesandeks luureohvitser Feliks Kangurile (Priit Võigemast) ja algab pingeline kassi-hiire mäng. Samal ajal jõuab luureteenistusteni info, et Stalin ja Hitler on sõlminud tervet Euroopat ja ühtlasi ka Eestit puudutava salakokkuleppe. Olukorda ei muuda lihtsamaks ka Feliksit painav saladus, mille keskmes on kahe aasta tagune kirglik armusuhe poolatar Maria Dubrawskaga (Läti näitlejatar Agnese Cīrule).
 
Lisaks peaosalisele Priit Võigemastile ja Agnese Cīrulele löövad filmis kaasa Kaspars Znotiņš Lätist, tuntud Eesti näitlejad Elmo Nüganen, Rein Oja, Doris Tislar, Johan Kristjan Aimla, Pääru Oja, Tambet Tuisk, Indrek Ojari, Alo Kõrve ja Mirtel Pohla, Sampo Sarkola Soomest ning paljud teised Eesti, Läti, Leedu ja Soome näitlejad.
 
Filmi režissöör on Margus Paju („Supilinna salaselts"), stsenaariumi autorid Tiit Aleksejev, Eriikka Etholén-Paju ja Tom Abrams. „O2" toodavad filmistuudiod Nafta Films (produtsent Esko Rips) ja Taska Film (produtsent Kristian Taska), kaastootjateks on Solar Films Soomest, Film Angels Lätist ja InScript Leedust. Projekti toetajad on Eesti Filmi Instituut, Kaitseministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn, Tallink, Tradehouse, Olerex, Creative Europe Media, Viru Filmifond, Tartu Filmifond, Läti Filmi Instituut, Leedu Filmi Instituut, Soome Filmi Instituut, YLE, AkzoNobel, D'Difference, Goldwell, Hestia Hotel Group jt. Filmi levitab Hea Film (Estonian Theatrical Distribution OÜ).
 
„O2" jõuab kinoekraanidele 2020. aasta sügisel.
 
ESKO RIPS
Nafta Films