Uudised ja teated

« Tagasi

Harku valla välijõusaalid jäävad suletuks kuni eriolukorra lõpuni ning suurüritusi vald kuni 31. augustini ei korralda

Kuigi Vabariigi Valitsus võimaldab alates 2. maist välijõusaalid teatud tingimustel avada, siis Harku valla välijõusaalid jäävad suletuks kuni eriolukorra lõpuni, kuna vallavalitsusel ei ole võimalik ilma täiendavate kuludeta välijõusaalide igapäevast desinfitseerimist tagada.
 
Vabariigi Valitsuse 27. aprilli otsuse kohaselt avalikke üritusi Eestis mais ja juunis ei toimu. Samuti ei toimu kuni 31. augustini Eestis ka suurüritusi. Olemasolevate andmete põhjal pole võimalik öelda, kas juulis ja augustis saavad toimuda piiratud külastajate arvuga üritused, siis selle kohta Vabariigi Valitsus seisukohta ei kujundatud. Otsuse avalike ürituste toimumise võimalikkuse ja tingimuste kohta võtavad valitsuse liikmed vastu mai kuu jooksul.
 
Kuna suviste suurürituste korraldamiseks on vaja teha ettevalmistusi ja sõlmida kokkuleppeid juba täna ning puudub teadmine koroonaviiruse edasise leviku osas, siis andis Harku valla kriisikomisjon vallale soovituse mitte korraldada avalikke üritusi kuni 31. augustini. See tähendab seda, et Tabasalu päev ja avatud külade nädal jäävad sel suvel kahjuks ära.