Uudised ja teated

« Tagasi

Harkujärve lasteaed tähistas esimest sünnipäeva

Alasniidu lasteaia filiaal Harkujärve lasteaed avas uue maja uksed aasta tagasi. Hommikul lauldi lipu juures hümni, pidupäeva juhtis äsja talveunest ärganud karu.
 
Esimesel sünnipäeval otsustasime eirata traditsioonilist kujutelma peost ja lasime loovusel end kaasa haarata. Meie lasteaiale omaselt arvestasime planeerides, et iga laps oleks sündmuste keskel aktiivne osaleja.
 
2. märtsi päikesepaistelisel hommikul kell üheksa, kui Harkujärve lasteaia hoov oli täis sagimist ja ootusärevaid laste pilke, kutsus direktor Mariana kõik kokku lasteaia lipumasti juurde. Päeva pidulikkuse rõhutamiseks heiskasime sissejuhatuseks hümni lauldes Eesti lipu ja siis juhtis päeva edasi sõbralik karu, kes oli just ärganud talveunest.

Sabatants, võileivatort ja käejäljeliputuba

Muusikaõpetaja Hippi õpetatud sünnipäevalaulud meenutasid hoovis koguni väiksemat sorti laulupidu ning seejärel kutsus karu Piret kõik lapsed sabatantsule. Kevadet tervitades jagasime lastele hommikusööki õues, pärast aktiivset liikumist maitses viineripirukas ja tee imeliselt. Päev jätkus õpetajate soovil lasteaia ruumides, kus iga õpetaja oli ette valmistanud töötoa või tegevuse ning lapsed said end proovile panna rühmast rühma iseseisvalt liikudes. Karu Piret tutvustas põnnidele, mida põnevat on võimalik kogu majas eri rühmades teha. Igaüks otsustas, mis enim köidab ja kuhu ta esimesena oma väikesed sammud seab.
 
Kõik said osaleda liikumisõpetaja Kristina-Maria juhendatud loovliikumise toas, muusikaõpetaja Hippi sensomotoorses koridoris, õpetaja Kaja palli-takistusraja rühmas, õpetajate Rita ja Laura muinasjututoas, õpetajate Veronika ja Astridi lillevaniku meisterdamise rühmas, õpetaja Jane laulu- ja tantsutoas, õpetajate Aime ja Marge-Elini käejäljeliputoas, õpetaja abide Kristina ja Svitlana juhendamisel meisterdada söögitoas võileivatorti. Arglikumatele lastele andsid julgustuseks oma käe õpetaja abid ja assistendid Merike, Malle, Eva ning Meriliis.  

Tunnete rajal ja õigel teel

Laste uneajaks ootas üllatus lasteaia personali – kuidas kogeda ise midagi põnevat ja end hetkeks tajude maailma unustada. Muusika- ja liikumisõpetaja valmistatud tunnete rajal tundsime üksteise toetamise jõudu. Peo lõpus nautisime lastega omatehtud võileivatorti.
 
Oleme esimese aasta jooksul palju teha jõudnud. Olulisim on mõistagi olnud märgata iga lapse vajadusi. Mudilaste iseseisvust aitab lasteaias toetada sobilik ruumilahendus söögitoa ja muude abiruumidega ning kogu personali ühtne väärtuspõhine arusaam. Eduka toimimise põhijõud seisneb õpetajate ja tegevusterapeudi Miroslava töös. Sellele on kaasa aidanud lapsevanemate usaldus, et pedagoogiline personal teeb otsuseid, arvestades laste heaolu. Aitäh!
 
Vaadates tagasi nii sünnipäeva päevale kui ka möödunud aastale, saame tõdeda, et oleme õigel teel ja usume, et Harkujärve lasteaiast kasvavad iseseisvust, viisakust ja avastamisrõõmu täis lapsed. Õpetaja pole mitte infoallikas, vaid ka seoste looja ja väärtushinnangute kujundaja. Oleme laste arengu suunajad ja arengut toetava keskkonna loojad, et meie lastel oleks initsiatiiv, loovus, õpihuvi, probleemide lahendamise oskus, koostöövõime ning selle käigus ka suhtlemise harjutamine.
 
ANNELI PEDASK
Harkujärve lasteaia õppealajuhataja