Uudised ja teated

« Tagasi

Harkujärve lasteaed, ootab nii lapsi kui ka personali

Loetud nädalate jooksul jõuavad lõpule Alasniidu lasteaia filiaali Harkujärve lasteaia ehitustööd. Hoone avatakse lastele veebruaris, kuid juba alates 9. novembrist saab e-keskkonnas www.haldo.ee hakata esitama taotlusi lasteaiakoha saamiseks.

Juba paari nädala pärast annavad ehitajad valminud lasteaiahoone vallale ja lasteaia projektijuhile, senisele Alasniidu lasteaia õppejuhile, Anneli Pedaskile ametlikult üle. Aga enne veel on e-keskkonnas Haldo oodatud taotlusi esitama kõik need Harku valla lapsevanemad, kelle lapsel puudub koduvallas lasteaiakoht. Praegu ei saa me pakkuda Harkujärve lasteaias kohti neile lastele, kes juba mõnes teises Harku valla lasteaias käivad.

Arhitektuuriliselt põnevas ja pilkupüüdvas lasteaiahoones jagub ruumi kuuele rühmale ehk  kuni 120le Harku valda registreeritud lapsele. Jaotus rühmadesse selgitatakse vanemate taotluste alusel, Haldos on avatud kõik vanuserühmad – kahe-aastastest kuni kuue-aastasteni. Lasteaiarühmad komplekteeritakse enne jõule.

Paralleelselt taotluste avamisega hakatakse värbama ka personali.

Ilus ja kasulik

Lasteaeda planeerides võtsid ConArte OÜ arhitektid eesmärgiks pakkuda lastele tänapäevast tippkvaliteetset arengukeskkonda. Arhitektuurne visioon lähtub kinnistu ja ehitusala konfiguratsioonist, orienteeritusest ilmakaarte suhtes ja soovist saada hoonele töötav kompaktne lahendus.

Hoone netopind on 1647 m²  ja planeerimisel on arvestatud energiatõhususega. Hoone fassaadilahenduse ideeks on lihtsus, vormimäng ja nutikad arhitektuurilahendused. Ühekorruselise ehitise arhitektuur suhestub ümbruskonnaga, on lahendatud modernistlikus võtmes, heledates toonides ja lastele omaste erksate värviaktsentidega.

Õppehoones asetsevad rühmaruumid poolkaare kujuliselt ning on suunatud õuealale lõuna- ja läänekaarde. Hoones on eraldiseisev söögiruum ja erinevalt enamikest lasteaedadest siin  rühmades söömist ei toimu. Seega jäävad rühmaruumid mängimiseks, õppimiseks ja lõunauinaku tegemiseks.

Harkujärve lasteaia rajamist toetab Euroopa Regionaalarengufond 1 615 000 euroga toetusmeetmest „Linnapiirkondade jätkusuutlik areng". Ehitushanke võitis AS Megaron-E ja OÜ Eurisco Ehitus ühispakkumus kogumaksumusega enam kui 2,7 miljonit eurot.

Lisainfo: haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Aivar Soe, e-post aivar.soe@harku.ee ja Harkujärve lasteaia projektijuht Anneli Pedask, e-post anneli.pedask@alasniinulasteaed.eu.

AIVAR SOE

Haridus- ja kultuuriosakonna juhataja