Uudised ja teated

« Tagasi

Harkujärve lasteaia uksed avati ühise mänguhommikuga

Esimesel märtsil saabusid mudilased ja nende vanemad esimest korda värskelt valminud lasteaeda. Direktor, õppejuht ja toonekurg viisid kõikidega, kes kohale tulid, läbi mängulise hommikupooliku.

Alates märtsist on Harkujärve uhiuues lasteaiahoones kuulda väikeste jalgade padinat ja kilkeid, sest neli rühma on komplekteeritud ning kõik laste heaoluks ja arenguks valmis. Mängulisel hommikul olid kohale tulnud lapsevanemad ja õppetööd alustavad lapsed ning külalised. Juhataja Mariana Gutjuma ja õppejuht Anneli Pedask viisid läbi tervitamis- ning tutvumistseremoonia. Laste üllatuseks oli postipakiga kohale tulnud toonekurg, kes hüppas kastist välja ja tutvustas end. Toonekure reipal juhendamisel sai tantsida ning seejärel palus ta kõik põnnid ja emad-isad paabulindudega kaunistatud tordile.

Lasteaed kui linnupesa

Ei olnud sugugi juhuslik, et lasteaia esimesel päeval oli külla lennanud toonekurg. Linnunimetusi kannavad ka Harkujärve lasteaia neli avatud rühma. Mudilased on jagatud gruppidesse, valikus on Naerukajakad, Laulurästad, Põldlõokesed ja Metsvindid.

Rühmade nime valikul arvestas õppejuht kooskõla Alasniidu lasteaia nimedega, kus on kasutusel lillede liitnimed, kuid lisas ka Harkujärve lasteaia eripära. "Liitnimedega linnud on hea võimalus õpetada lastele väärtuskasvatust looduse kaudu. Lasteaeda ümbritsev järveäärne mets ja teisel küljel park on silma jäänud ka linnuliikide rohkuse poolest, millega seoses saame teadmisi arendada loodusvaatluste kaudu," selgitas Pedask ja lisas, et kuna keskkond on kui kolmas õpetaja, on oluline, et lapsed viibiks võimalikult palju loomulikus looduskeskkonnas ning õpiks kõike ise avastades ja loodust uurides.

"Lisaks meenutab ka maja arhitektuuriline vorm plaanilt vaadates linnupesa kuju. Usun, et see lasteaed saab olema mudilastele õnnelik pesa, kus kõik on armastusega hoitud."  Alates 1. augustist lisandub veel kaks rühma: Koduvarblased ja Pöialpoisid. 

Pedaski sõnul on lapsi praegu neljas rühmas kokku 68. "Neljas rühmas oleks kohti muidu 80, kuid rühmade komplekteerimisel tuli seadusest lähtudes arvestada nii laste vanuse – sõimerühmas tohib olla 14 last – kui ka erivajadustega."