Uudised ja teated

« Tagasi

Tabasalu noortel oli edukas triatlonisuvi

Tabasalu triatloniklubi noored võistlesid nii kodustel karikasarja etappidel kui ka rahvusvahelistel võistlustel. Sportlikust suvest said nad kaasa väärt kogemusi.
 
Paljud noored triatleedid olid väga edukad. Poodiumile võistles end Ivan Bondarchuk, kes saavutas kolmanda koha nii Paide kui ka Pärnu triatlonil. Gert Martin Savitsch näitas oma sisu Riia triatlonil, saavutades kõrgetasemelises konkurentsis kolmanda koha. Operatsioonist taastunud ja treeningkaaslastega liitunud Maria Bondarchuk tuli Valgas, Pärnus ja Kosel poodiumile ning Elvas Eesti meistriks triatlonis.
 
Konkurentidele põhjustas tõsist peavalu Kaspar Lepp, kes tubli töö tulemusena end mitmel korral poodiumile võistles. Kaspar saavutas esikoha Valga ja Karksi-Nuia triatlonil ning kolmanda koha Elvas Eesti meistrivõistlustel. "Kõige põnevam kogemus oli tõenäoliselt Karksi-Nuia triatlonil, kui pidin 5 km jooksudistantsil tagasi tegema 40-sekundilise kaotuse. See õnnestus mul suurepäraselt. Olulise kogemuse sain ka Riia ETU Cupil, esimesel tõsisemal rahvusvahelisel võistlusel. Kahjuks ei lõpetanud võistlust, aga ka negatiivsest kogemusest võib õppida. Raskeim oli Pärnu triatlon, kus ma ei suutnud vahetusalas kiiresti tegutseda ja sooritus jäi oodatust kehvemaks," võtab Kaspar suvise hooaja kokku.
 
Karm konkurents
Tõsist konkurentsi pakkus Hanna-Liisa Värik, kes saavutas teise koha Valga triatlonil ning kolmanda koha Paide ja Pärnu triatlonil. "Minu jaoks oli suurim muutus üleminek lühikeselt distantsilt pikemale distantsile. Pikem distants nõuab harjumist, sest ujuda, ratast sõita ja joosta tuleb rohkem. Kahju, et sel hooajal ETL duatloni karikasarja enam eraldi ei ole. Duatloni- ja triatlonivõistlused on nüüd liidetud ühtsesse karikasarja. Jäin enim rahule Jõulumäe duatloni ja Tartu triatloniga, mis toimus külma vee tõttu duatlonina. Tartu võistlusel oli palju osalejaid ja konkurente teistest riikidest. Suutsin nendega päris hästi sammu pidada. Kõige raskemad olid Karksi ja Valga võistlused, seal jäin rattasse üksinda, grupis on lihtsam sõita. Katsun nüüd rohkem ujumis- ja rattatreeningutele keskenduda," on Hanna-Liisa hooajast rääkides asjalik.
 
Grete Maria Savitsch saavutas Valga triatlonil esikoha, Paide ja Elva triatlonil teise koha ning Pärnu ja Karksi-Nuia triatlonil kolmanda koha. Peale Eesti võistluste õnnestus Grete Marial eakaaslastega mõõtu võtta ka mitmel rahvusvahelisel võistlusel. "Võistlesin Prantsusmaal koolinoorte MM-il ning Balti karika etappidel Riias ja Kupiškis. Rahvusvahelisel tasemel on tõsine konkurents. Rõõmustan, et suutsin Riias tulla valgevenelanna Sinevichi järel teisele kohale ja Kupiškis leedulanna Pauryte järel sain samuti teise koha. Talvised täiendavad ujumistreeningud ja iganädalased klubitreeningud on toonud oodatud tulemusi, olen suutnud võistlusrajal näidata kiiremaid aegu kui kunagi varem," on Grete Maria suvest kokkuvõtet tehes naerusuine ja rahulolev.
 
Klubis treenib ka suvistel võistlustel head vormi näidanud ja Eesti meistriks kroonitud Merili-Mai Kivimets. Tulceas ETU Cupil saavutas ta väga tubli viienda koha. Kõik noored on tänulikud treener Lembit Pallasele panustatud aja ja treeningtundide eest.
 
KRISTA SAVITSCH
Tabasalu triatloniklubi