Uudised ja teated

« Tagasi

Õpetajate päeva tähistati Arvo Pärdi keskuses

Vallavanem tunnustas ja tänas neid õpetajaid ning haridustöötajaid, kes eelmise õppeaasta jooksul tõstsid oma kutsetaset.
 
4. oktoobril tähistati Harku vallas õpetajate päeva vallavanem Erik Sandla vastuvõtuga. Selleaastane vastuvõtt leidis aset maalilise asukohaga Arvo Pärdi keskuses. Sündmust saatis Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkester, valla haridustöötajatel oli võimalik tutvuda keskusega ja vaadata filmi Arvo Pärdist. Vahepalana esines muusikaline kooslus Lovley Beats. Sel aastal tunnustas vallavanem neid õpetajaid ja haridustöötajaid, kes 2018/2019. õppeaasta jooksul end täiendasid ja kutsetaset tõstsid. Tunnustuse said Anna Sõõrd, Klemen Slabina, Madli Tõitoja, Pille Luhakooder, Kaupo Padar, Hille Aunver, Priit Jõe, Liina Teesalu, Evelin Sulaoja, Kristina Bode, Ines Gribulis, Lilia Vahenõmm, Gerli Heinpõld, Raidi Lemmik, Urve Annask, Ene Päll, Niina Leoško, Kristina Toomsalu, Jaana Põldsalu, Anneli Pikma, Tiia Kullerkupp, Marju Tammets, Siiri Poller, Angela Kiilmaa, Piret Puussaar, Aili Tamm, Jaanika Metsküla, Maarja-Liis Loo, Krista Dreger, Kerttu Neidorf ja Ene Virtmann.
 
Lisaks tänati sel aastal juubeli laulu- ja tantsupeol "Minu arm" osalenud kollektiivide juhendajaid: Astrid Väizene, Kätrin Järvis, Kaire Karik, Mai-Liis Riimaa, Merje Liis Sepp, Elen Ilves, Piret Puusta, Katrin Järvlepp, Mai Ainsalu, Katrin Läll, Kristel Pall, Kadri Mägi.
 
Suur tänu kõigile haridustöötajatele, kes iga päev annavad panuse meie valla laste arengusse. 
 
REELIKA LÕHMUS
Haridus- ja kultuuriosakonna spetsialist
 
 

Foto: Arno Mikkor

Küsisime õpetajatelt, mis neile nende ameti juures enim meeldib ja mis närvi ajab.

Leena Valend, Vääna mõisakooli klassiõpetaja: "Selles töös rutiini ei ole. Hommikul tööle tulles ei tea iial, mis tujus on partnerid – lapsed. Vahel juhtub, et plaan on juba ette läbi kukkunud, ja tuleb kibekiirelt töösse lasta SOS-plaan. Hea õpetaja ei saa muutuda kuivikrobotiks, sest pidevalt on tarvis mängida, näidelda, laulda, võimelda, rääkida nähtamatute inimestega, jutustada hirmsad asjad põnevaks. Iga päev tuleb hoolitseda selle tähtsaima – hea inimese iva eest, mis igasse lapsesse on istutatud. Selleks vajab laps hiiglasuures kogustes empaatiat, naeratuste soojust, toetust, teadmiste kastmist ja vahel ettevaatlikku kärpimist. Paraku on õpetajat vaid üks ja aega napib, ükskõik kui hilise õhtuni koolimajas õpetaja laualamp ka ei põleks."
 
Adele Teras, Tabasalu ühisgümnaasiumi inglise keele õpetaja: "Mulle meeldib kõige rohkem noorte inimeste vastuvõtlikkus uutele asjadele ja nende rõõmsameelsus. Ükski päev pole eelnevaga sarnane, hea tunne on olla iga päev ühiskonnale kasulik.
 
Mind ajab närvi, kui asju tehakse ainult tegemise pärast. Kui funktsionaalsus ja praktilisus jäävad tagaplaanile."
 
Aule Kikas, Muraste kooli inimese- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja: "Minu õpetajaks kasvamine algas kolm aastat tagasi mitte õpetades, vaid ise õppides ja koos õpilastega kulgedes. Suurim rõõm on näha lapsi igas mõttes kasvamas, kui neid ei suruta raamidesse. Toredaid hetki on palju. Jutustades ainet lugude, oma elu- ja töökogemuste kaudu, püüan anda neile oskuse seostada õpitavat eluga. Märgata ja analüüsida. Hoolida endast ja ümbritsevast päriselt.
 
Bürokraatia väsitab. Osa sellest on paratamatu, sooviks paberimäärimisele kuluva aja kasutada tundide ettevalmistamiseks ja lastega suhtlemiseks."