Uudised ja teated

« Tagasi

Vääna-Jõesuu rand täitus atraktsiooniga

Kaasava eelarve projekti raames esitatud idee on saanud jõu- ja mänguväljakuks.
 
Kaasava eelarve raames 83 häält saanud – ehk vaid neli häält võitnud ettepanekust vähem kogunud – ettepaneku käigus rajati Vääna-Jõesuu randa jõu- ja mänguväljak. Võitis idee, mille järgi oleks Tõlinõmme rabasse ehitatud matkarada, aga kuna keskkonnaamet seda tegevust ei kooskõlastanud, võeti töösse järgmine ettepanek. 
 
Selle esitaja Kristina Nurmetalu sõnul tuli kohalikelt elanikelt mõte külaseltsile kolm aastat tagasi. Siis oli plaan hakata väljaku rajamiseks kogukonna käest raha koguma, kuna Vääna-Jõesuus polnud seni ühtegi mänguväljakut. Rannaala arendamine oli Harku valla arengukavasse ka sisse planeeritud. Praeguseks ongi rannas kõigile kasutamiseks jõulinnak eri tervisepordi harrastamise vahenditega. Muide, linnupesapuu on Eesti esimene köisatraktsioon. "Sellel ronimine nõuab julgust ja arendab erinevaid lihaseid. See on mõeldud pigem suurematele lastele. Kuna oleme Harku valla ja ka Harjumaa ainuke avalik supelrand, on see väga eriline," toob Nurmetalu silmapaistvamat välja.
 
"Meil on ju kaks kilomeetrit uhket liivaranda. Rannas käiakse vaba aega veetmas ka sügisel, talvel ja kevadel," selgitas Nurmetalu just randa atraktsioonidega rikastamise idee tagamaid. Mängu- ja treenimisrõõmu leidub igaühele, kinnitab ta, "alates kolmeaastastest vanaemade-vanaisadeni välja. Plats on mõeldud kogu perele."
 
Harku valla arendus- ja haldusosakonna juhataja Ergo Eesmaa sõnul läksid atraktsioonid maksma ligi 50 000 eurot ja töid teostas Tommi Play OÜ. "Suured atraktsioonid (linnupesapuu ja piraaditorn) olid spetsiifilised, seega telliti need Saksamaalt ja kuigi plaan oli väljak püsti panna varem, nihkus see septembri lõppu just pika tarneaja tõttu."
 
HARKU VALLA TEATAJA
 
Nüüdsest saab Vääna-Jõesuu rannas aega sisukamalt veeta. Foto: Kristina Nurmetalu