Uudised ja teated

« Tagasi

Valla südames avas uksed Lillepere keskus

Keskus pakub lapsele ning perele lapse arengut, vaimset tervist, loovust ja iseseisvust soodustavat kompleksteenust.
 
Kolme ettevõtliku naise koostöös on Tabasalu perearstikeskuse kõrval Teenuste 2 asuvas hoones uksed lahti löönud keskus, kus abistavad peresid ja lapsi oma ala professionaalid. Keskust juhivad Anne-Ly Gross-Mitt, Karin Lausmaa ja Marleen Koger tõdevad, et vajadus säärase keskuse järele oli olemas. „Nägime, et hetkel on lapsevanemal keeruline abi leida – teenuse pakkujad on peamiselt Tallinnas, järjekorrad on pikad," sõnab Marleen Koger, lisades, et lapsevanemal võib vahel olla keeruline eristada, milliselt spetsialistilt ta abi või nõu võiks vajada. „Leian, et lapsevanem ei peagi olema meditsiini- või pedagoogikaharidusega, peaks piisama, kui ta pöördub õige asutuse poole ja oma ala profid saavad teda juba suunata õige ja täpse abi järele. Peame tähtsaks ka ennetus- ja teavitustööd. Lapsega koos tegutsemine, lapse arengu jälgimine ja toetamine peaks olema loomulik elu osa juba alates lapse sünnimomendist.  Seetõttu pakume beebide ja väikelaste võimlemis- ja tegevusringe juba üsna varajasest east." 

Keskus on mõeldud kõikidele peredele

Keskusesse on koondunud palju teenuseid – et peredel oleks mugav abi leida. „Meie visiooniks on olla peredele koostööpartneriks lapse arengu igakülgsel toetamisel, väärtustades seejuures lapsevanema ja lastega tegutsevate spetsialistide rolli. Pakume teenuseid nii beebidele, väikelastele, kodustele lastele, koolilastele, täiskasvanutele, eakatele," räägib Koger. Eraldi on sotsiaalse rehabilitatsiooni teenus puudega lastele. Lillepere keskuse koostööpartnerid pakuvad nõustamist kasuperedele, tegutsema hakkavad tugigrupid autismispektrihäirete ja ATH valdkondades. Koolitusi on lapsevanematele, õpetajatele, tugiisikutele.
 
Lillepere on avar ja ruumikas, pinda tegutsemiseks on üle 300 m2. Kogu pind  asub esimesel korrusel, mis võimaldab hea juurdepääsu kõigile külastajatele. Lisaks kabinettidele ja teraapiaruumidele on kasutamiseks nii suur kui ka väike saal, kus viiakse läbi rühmatreeninguid ja koolitusi, aga ka renditakse pindu välja. 
 
„Ootame huvilisi tutvuma ja registreerima!" kutsub Koger värskelt avatud keskusesse. Teenuste nimekirja lülitub lähiajal ka sotsiaalse rehabilitatsiooni teenus. Küsimuste korral saab kirjutada e-posti aadressil info@harkuperekeskus.ee.
 
Vaadake lähemalt www.lillepere.ee
 
HARKU VALLA TEATAJA
 
Anne-Ly Gross-Mitt, Karin Lausmaa ja Marleen Koger veavad ühiselt keskust ning õpivad koos Tartu Ülikoolis teise kõrgharidusena eripedagoogikat ja psühholoogiat. Foto: erakogu