Uudised ja teated

« Tagasi

Vääna kool tähistas 165. sünnipäeva

"Jaanuari viimasel esmaspäeval panime punkti Vääna mõisakooli 165-aastasele ajaloole, tehes ruumi järgnevateks aastakümneteks ja andes ainest uutele põnevatele peatükkidele meie kooli ajaloos," ütles kooli 28. direktor Heli Rannik aktusel.
 
"Täna kanname endas edasi kooli, mille väärtusi oleme ise pikki aastaid kujundanud: märkamine, hoolimine, koostöö ning ausus enda ja teiste vastu. Kuid väärtused ei püsi iseenesest, nende hoidmiseks ja edasi andmiseks tuleb teha jõupingutusi, mis vajavad tõuget ning üksmeelset tuge," sõnas direktor Rannik ja kinnitas, et neil on olemas kõik, mida arenguks vaja. Kool on saavutamas oma ülemist piiri õpilaste arvus, olemas on hinnatud ja tublid õpetajad ning tugipersonal, kes tahavad oma tööd teha siiralt ja südametunnistusega. Samuti on olulised koostööd väärtustavad lapsevanemad, kes hindavad kõrgelt koolipersonali panust nende laste haridustee kujundamisel. "Läbi aastasadade on maakoole peetud vaimuvalguse kantsiks, õpetajaid aga maa soolaks. Hoiame siis koos seda head traditsiooni ja anname endast kõik, et see arusaam kestaks ka läbi järgnevate põlvede – järgmised 165 aastat. Head sõbrad, palju õnne meile kõigile Vääna kooli 165. sünnipäeva puhul," kõlasid koolijuhataja kõne lõpusõnad.

Kas teadsite?

19. sajandi keskpaiku võtnud edumeelne mõisaproua Pauline Luise von Stackelberg oma laste kõrvale õppima neli ärksamat talupoissi. Keila kirikuraamatu andmetel pidas üks neist, Ado Brido, alates 27. jaanuarist 1855 kaks päeva nädalas kohalikku külakooli. Just seda kuupäeva peetakse Vääna kooli alguseks.
 
Mõisakooli hetkeseis ja tulevikuplaanid:
  • Ees ootab mõisapargi projekti elluviimine, mille tulemusena korrastatakse ajalooline mõisapark ning rajatakse lõunapoolsele maa-alale kauaoodatud valgustusega jooksu- ja suusarada.
  • Lasteaed ja kool saavad ühise madalseikluspargi.
  • Mõisa keldrisse on ehitatud nõuetele vastav puutööklass ja muudetud paremaks õppeklasside akustikat.
  • Köök on läbinud uuenduskuuri, mille käigus suurenes võimekus koolipere toitlustuse korraldamisel.
  • Sel aastal ootab elluviimist soklikorruse koridori parendamise projekt pikendatud koolipäeva tarbeks, hea meel on ka mõisahoone kaaslase, tall-tõllakuuri üle, kus lähitulevikus ehitustööd jätkuvad.  
     
HARKU VALLA TEATAJA
 
 
Kolme sajandi jooksul tegutsenud kooli õpilased on viimased sada aastat õppinud Vääna mõisahoones.
Fotod: Vääna mõisakooli arhiiv, Jane Tähka, Katrin Noodapera
 
Üks esimesi säilinud fotosid Vääna kooli päevilt. Pildil on kolmas klass, aasta on 1927.
 
Eelmisel aastal kogutud 20 000 teeküünalde alumiiniumist topsikesest tehti EV 100 logo. Hiljem viidi need kogumispunkti ümbertöötlemisele.
 
Oli aeg, umbes aasta 1976–77, mil poseeriti fotograafile, töökorras fontään taustal.