Uudised ja teated

« Tagasi

Harku vallavolikogu kinnitas 2020. aasta lisaeelarve

27. augustil toimunud volikogu istungil võttis vallavolikogu vastu valla lisaeelarve, mis esitati volikogule kevadise koroonaviiruse tagajärjel majanduses toimunud muutuste, sealhulgas maksulaekumiste vähenemise tõttu.
 
Laekuvaid makse ja kohatasusid põhitegevuse tuludes vähendati kokku veidi üle 1,5 miljoni euro. Kuna riigieelarvest eraldati Harku vallale eelarve stabiliseerimiseks ligi 600 000 eurot, siis kokku vähendati laekumisi põhitegevusest 938 000 euro võrra.
 
Põhitegevuse kulusid vähendati pea kõikides valdkondades ja kõikidel hallatavatel asutustel kokku 326 000 euro võrra. Suuremad kärped tehti elamu- ja kommunaalmajanduse, vaba aja, kultuuri ja spordi ning hariduse valdkondades, kuna eriolukorra tingimustes oli mõnel juhul töö katkestatud ja kulusid ei tehtud ning toetusi ei makstud. Samuti jäi ära rida selleks aastaks planeeritud üritusi, millest suurim oli Tabasalu päev.
 
Investeeringuid vähendati kokku 691 000 euro võrra. Kärpeid tehti valgustuse ja sademeveesüsteemide rajamises, välja jäeti paar objekti, mis realiseeritakse 2021. aastal, odavamalt õnnestus saada selleks aastaks kavandatud teetöid. Suuremad sel aastal veel käivituvad tööd on Nooruse tänava ehitus Tabasalus ja Lucca ringristmiku ehitus, mida korraldab maanteeamet. 
 
Põhitegevuse kulude ja investeeringute eelarved vähenevad põhiliselt nende tööde ning tegemiste võrra, mis ei ole kiireloomulised ja kannatavad edasilükkamist.
Augustikuu seisuga on valla üksikisiku tulumaksu laekumine eelmise aasta laekumisega võrreldes plussis 300 000 euroga, kuid aasta alguses kinnitatud eelarvega miinuses 552 000 euroga, mis tingiski lisaeelarve koostamise. Mida toovad ülejäänud neli kuud, selgub siis, kui aasta lõppenud.
 
Samuti otsustati asuda pankadega läbirääkimistesse nelja miljoni euro suuruse laenulepingu sõlmimiseks Tabasalu hariduslinnaku ehitamise ja sisustamise rahastamiseks.
 
VELLO VIIBURG, Abivallavanem