Uudised ja teated

« Tagasi

Tilgu sadama teise etapi ehitustööd on jõudmas lõpule

Tänaseks on sadama akvatooriumi laiendatud ja süvendatud kahe meetri sügavuseks. Lõpuni on välja ehitatud lõuna-kagusuunaline muul ja kaldakindlustus ning muuli otsa on rajatud väikelaevade veest välja tõmbamiseks või vette laskmiseks slipp. Lähiajal saab valgustuse kaldakindlustuse äärne ala ning muulie paigaldatud päevamärk. Samuti on lõpusirgel sadama puhke- ja ürituste korraldamise ala väljaehitamine, mis teostatakse valla kaasava eelarve raames.
 
Tilgu Sadama Jahtklubi kommodoor Raul Kalep kinnitas, et kohalike kalameeste ning paadisõitjate ja purjetajate hulgas üha populaarsust koguv väikesadam on peagi algavaks navigeerimishooajaks valmis. Vallavanem Erik Sandla avaldas heameelt selle üle, et tööd on kulgenud plaanitust kiiremini ja merehuviliste tingimused Tilgu sadamas paranevad oluliselt juba õige pea.
 
Tilgu sadama ehitustööd valmivad hiljemalt kuu lõpuks ja seejärel on võimalik paigaldada sinna kaks ujuvat paadisilda kuni 40 sildumiskohaga.
 
Sadama ehitustöid teostab OÜ Bauest. Tööde maksumus on 208 134 eurot, millest 200 000 eurot on PRIA toetus Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi programmist "Kogukonna juhitud kohaliku arengu strateegia rakendamine".
 
Fotod: Madis Idnurm