Uudised ja teated

« Tagasi

Esita Harjumaa aasta tegija 2021 kandidaate!

Konkurss Harjumaa aasta tegija ootab ettepanekuid inimestest, ühendustest, asutustest, ettevõttetest, kes on 2021. aastal silma paistnud tähelepanuväärse panusega maakonna arengusse. Tublimaid tegijaid saab tunnustamiseks esitada üksikisikuna, sõprus- või kogukonnaga, omavalituse või ühenduse poolt üheksas kategoorias. Tunnustused antakse üle 25. novembril.

 

Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse (HEAK) juhatuse liige Hannes Ojangu tõdeb, et segadused maailmas jätkuvad ning ebakindlus ja määramatus homse ees ei ole kuhugi kadunud. „Selleks, et inimestena tugevaks jääda, vajame enda kõrvale hoolivat kogukonda ja innustavaid eestvedajaid. Oluline on neid märgata ja tunnustada, ehk annab see neile omakorda jõudu ja enesekindlust!" lisab Ojangu.

 

Harjumaa aasta tegija konkursile saab kandidaate esitada 17. oktoobrini Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse veebilehekülje kaudu järgmistes kategooriates:

 

aasta sädeinimene,

aasta vabaühendus,

aasta panustaja,

aasta tegu,

Harjumaa tervisetegu,

parim siseturvalisusse panustav organisatsioon,

parim LEADER koostööprojekt,

parim LEADER ettevõtlusprojekt,

parim LEADER elukeskkonna projekt.

 

Margit Pärtel, Põhja-Harju koostöökogu tegevjuht innustab nominente esitama: „Hoolimata segastest aegadest ootame kogukondadelt ja ettevõtjatelt ikka põnevaid ideid, mida saame Leader programmist toetada. Märkame neid toredaid ettevõtmisi!"

 

Tunnustussündmusel Ääsmäe külakeskuses antakse välja ka "Eesti kaunis kodu" konkursi preemiad.

 

Harjumaa silmapaistavate algatuste tunnustamine on alguse saanud 2003. aastast kasvades iga aastaga üha suuremaks. Eelmisel aastal sai Aasta teoks Padise kloostri varemete konserveerimine ja külastuskeskuse taasavamine.

 

Aasta Tegija konkurssi veavad eest Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus, Harjumaa Omavalitsuste Liit, Harjumaa Leader tegevusgrupid ning Kodukant Harjumaa.

 

Lisainfo:

Külli Vollmer

Aasta tegija konkursi eestvedaja

Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus

5114027

kylli@heak.ee

 

 

Aastate jooksul on Harjumaa aasta tegija tunnustust erinevates kategooriates välja antud 128. Kõige pikema traditsiooniga, aastast 2003, on Kodukant Harjumaa algatatud sädeinimese tiitel, HEAKi ja Harju maavalitsuse poolt kutsuti 2006. aastal ellu aasta ettevõtte ja aasta toetaja/panustaja valimine. 2019. aastal valiti esmakordselt siseturvalisusse panustavat organisatsiooni ja tervisetegu, mõlemad on HOLi Nõukogude poolt algatatud ettevõtmised.. Leader parimaid projekte on konkursi raames valitud aastatel 2014, 2015, 2019 ja 2020.