Uudised ja teated

« Tagasi

JK Tabasalu naiskond pääses Meistriliigasse

Järelkasv on meil tegemas suuri tegusid ja selle üle oleme väga uhked.

 

Suve lõpus toimunud kohtumisel Rakvere Tarvaga võttis JK Tabasalu naiskond seisuga 6 : 0 veenva võidu. Kübaratriki tegi Anne-Grethe Pajuviidik. Selleks hetkeks oli mängitud vaid kaks kolmandikku Esiliiga kohtumistest. Praeguseks hetkeks on võistkond kindlustanud endale ka liiga võidu: 15 mängust on saadud 15 võitu. Hästi on alustatud ka naiste karikavõistluseid, kus 1/16 finaalis alistati FC Kuressaare naiskond 4 : 0.

 

Peatreener Martin Tšegodajev põhjendab suurt edu Esiliigas sellega, et tüdrukud on olnud trennides tublid ja motiveeritud − see on edasiviiv jõud. Tabasalu naiskond sai kevadel ka olulist täiendust, kui tiimiga liitusid kolm endist Nõmme Kalju pallurit ning klubi enda kasvandikud (sünniaastad 2005/2006).

 

Peatreener arvab, et sel aastal Meistriliigasse mittejõudmine võis isegi kasuks tulla, kuna nooremad mängijad oleksid pidanud võib-olla liiga suure sammu astuma. Praegu saavad nad veel Esiliigas head enesekindlust ja tunnetust, et järgmiseks aastaks valmis olla.

 

Tabasalu neiud ka koondise ridades edukad

 

Septembris mängis naiste A-koondis MM-valikturniiri raames Walesi ja Sloveeniaga, kus esmakordselt sai meie klubist A-koondise kutse naiskonna keskkaitsja Lisete Tammeveski. Balti turniiril tuli tüdrukute U15 koondis teisele kohale, kus oma panuse andsid JK Tabasalu mängijad Melani Lisandra Kõrran, Anni Iiris Ilisson, Reti Marleen Ränk ja Minna-Brit Jõelaid, kes lõi ka Leedu vastu värava.

 

Maavõistlusmängudes võitis Eesti U19 tütarlaste koondis kahel korral Fääri saari − Marta Liisa Staalfeldt lõi võiduvärava ja Sandra Pärn andis väravasöödu. Tütarlaste U17 koondis alustas 27. septembril EM-valikturniiri, kus Tabasalust said kutse Mia-Lisette Sarapik, Anette Salei ja Liisi Karilaid. Esimeses mängus võideti Moldovat, Anette Salei tegi kübaratriki. Teises kohtumises alistati Põhja-Makedoonia, ka selles mängus andis Anette oma panuse, lüües kaks väravat.

 

Koosseis: Sandra Pärn, Mirell Sööt, Marta Liisa Staalfeldt, Keidy Pööra, Anne-Grethe Pajuviidik, Lisete Tammeveski, Anette Salei, Mia-Lisette Sarapik, Liis Hell, Laura Jaansen, Carmen Elisabeth Loime, Mari-Ly Ola, Kris Jette Piht, Hanna Kübard, Getlin Tammoja, Jana Tugo, Alicia Halliko, Heleri-Anete Neider, Annabel Palu, Lissel Kilk, Marie Eidisk, Anette Rõõmussaar, Valeria Veselova, Eliis Kris Kristel, Carmel Sööt, Liisi Karilaid, Elizabeth Elštein.

 

MARTIN TŠEGODAJEV, peatreener

 

KERSTEN LÕPPE, abitreener

 

Fotod: JK Tabasalu

 

 

Heas vormis jalgpallinaiskond.

 

 

U15 ja U 17 neiud Eesti koondises.