Uudised ja teated

« Tagasi

Harkujärve põhikoolis tehti algust projektiga “Sport koolis”

Harku vallavalitsus, Harkujärve põhikool ja valla spordiklubid alustasid koostööprojektiga, mille eesmärk on pakkuda 1.−2. klassi õpilastele tasuta võimalust osaleda eri spordialasid tutvustavatel treeningutel.

 

Projekti eesmärk on õpilastes kujundada püsiva liikumisharrastuse teket, toetada erinevate oskuste mitmekülgset arengut ja rikastada õpilaste koolipäeva.

 

"Sport koolis" on algselt Eesti Olümpiakomitee (EOK) algatatud projekt, mis on osas Tallinna koolides toimunud juba mitu aastat. Esimest korda sel aastal laienes projekt üle riigi. Pilootaasta alguses valiti igast maakonnast esitatud taotluste põhjal välja üks omavalitsus ja kool, kes projekti läbiviimiseks rahalise toetuse sai.

 

Harku vald valituks ei osutunud, kuid vald otsustas siiski oma vahenditega projekti käima lükata. Üle ootuste populaarseks kujunenud registreerimise järel alustas septembri keskpaigas treeningutega ligi 40 väikest spordisõpra. Esmalt tehakse tutvust kergejõustikuga, järgnevad korvpall, käsipall ja tennis. Koostööpartneriteks on Tabasalu kergejõustikuklubi, Tabasalu palliklubi, HC Tabasalu ja Tabasalu tenniseklubi. Edu korral on plaanis järgmisel õppeaastal laieneda ka teistesse Harku valla koolidesse.

 

MIHKEL KURG, spordi- ja järelevalvespetsialist

 

Foto: erakogu