Uudised ja teated

« Tagasi

Vallaelanike ettepanekul on investeeritud 200 000 eurot, 50 000 ootab sinu ideed!

Elluviimist ootab kuni poolsada tuhat eurot maksev projekt, mis pakuks avalikku hüvist ning oleks üle valla kõigile kasutatav. Kaasav eelarve 2022 ootab ideid!

 

Objekt peab valla eelarve mõistes liigituma investeerimistegevuseks, asuma Harku vallas ning sellest ei tohi tekkida ebamõistlikke kulusid valla järgnevate aastate eelarvetele. Eelnevatel aastatel on ettepanekuid laekunud nii loodus- ja õpperadade, tenniseväljakute, jõu- ja mängulinnakute kui ka rattaparklate ja matkaradade rajamiseks.

 

Ettepanekuid saavad esitada elanikud, kelle elukoht on rahvastikuregistri andmetel Harku vallas. Ideid, millele tuleb lisada esialgne ideekavand ja hinnapakkumine, oodatakse kuni 31. oktoobrini. Seejärel valib vallavalitsuse moodustatud komisjon välja kuni kümme ettepanekut. Neist omakorda valitakse rahvahääletusega välja üks, mis kaasava eelarve raames realiseeritakse. Väljavalituks osutunud objekti valmimist nähakse ette järgmise eelarveaasta vältel.

 

Alates 2017. aastast korraldatava kaasava eelarve menetluse raames on vallaelanike ettepanekul valminud nii mõndagi kasulikku. Esimesel korral, kui kaasavat eelarvet juurutama hakati, realiseerus seitse eridisainiga betoonist bussiootepaviljoni (2018), järgmisel aastal tehti Vääna-Jõesuu randa jõulinnak ja atraktsioonid väikelastele. Aastal 2020 ehitati Vääna-Jõesuusse mitmefunktsioonilise kunstmurukattega spordiväljak ning eelmisel aastal sai teoks Tilgu sadama puhke- ja ürituste korraldamise ala.

 

HARKU VALLA TEATAJA

 

Ettepanekuid saab esitada kohalike omavalitsuste istungite infosüsteemi VOLIS kaudu: www.volis.ee/gvolis/osale.

Vaata lähemalt: www.harku.ee/kaasaveelarve

 

 

2021. aastal rajati Raul Kalepi idee järgi Tilgu sadamasse puhke- ja ürituste korraldamise ala.

 

 

2020. aastal valmisid Vahur Vatteri ettepanekul Vääna-Jõesuu kooli staadionile mitmefunktsiooniline spordiväljak.

 

 

2019. aastal kerkis Kristina Nurmetalu ettepanekul Vääna-Jõesuu randa jõu- ja mängulinn.

 

 

2018. aastal ehitati Urmas Amburi ettepanekul omanäolised betoonist bussiootepaviljonid.

 

Fotod: Vallalehe arhiiv, René Mitt