Uudised ja teated

« Tagasi

IRONMAN triatlonfestival toimub juba õige pea

On suur rõõm teatada, et 2022. aastal 6. ja 7. augustil toimuvad Tallinnas taas kaks suurejoonelist triatlonisündmust – IRONMAN Tallinn ja IRONMAN 70.3 Tallinn. Tänavu juba neljandat korda aset leidev triatlonifestival toimub neljal järjestikulisel päeval koos Mamma IRONKIDS lasteürituse ja Seve Ehituse Heategevusjooks SmileRuniga. Festivalile oodatakse kokku üle 3000 triatleedi.

 

 

Tallinna linn ja korraldajad kutsuvad kõiki linnaelanikke ning külalisi sellele harukordsele tippvõistlusele kaasa elama! Triatlonivõistlused algavad 6. ja 7. augusti varahommikul Harku järve juurest. Laupäeval alustavad IRONMAN Tallinna osalejad 3,8 km pikkuse ujumisdistantsiga, mille järel läbitakse kahest ringist koosnev 180 km pikkune rattadistants viies osalejad läbi Põhja-Tallinna ning Haabersti linnaosa pealinnast välja ümbruskonna asulatesse. Lõpetuseks ootab osalejaid eest maratonipikkusega jooksudistants, mis koosneb neljast ringist kesklinna, vanalinna ümbruse ja Kalamaja piirkonnas, päädides kella 01.30ni avatud finišiga Noblessneri sadamalinnakus. Pühapäevane IRONMAN 70.3 Tallinn distants moodustab pool täispikast triatlonist.

 

 

6. ja 7. augustil tasub Tallinnas ja lähiümbruses liiklemisel olla tähelepanelik, sest võistlustega seoses on piiratud nii parkimist, autoliiklust kui muudetud ka ühistranspordi sõidugraafikuid. Radade ületuseks tuleb paiguti ooteajaga arvestada ka jalakäijatel. Korraldajad kinnitavad, et kõik elanikud pääsevad kindlasti koju ja ka kodudest välja liikuma, siiski palutakse arvestada võimaliku ooteajaga ning järgida liiklusreguleerijate märguandeid (võimalik lisaooteaeg kuni 30 minutit). Ratta- ja jooksudistantsil korraldavad liiklust litsentseeritud reguleerijad. Elanikud, operatiivautod ja kohalike asutuste transport lastakse läbi reguleerijate hinnangu alusel olukorrale ning tehtud otsustele ja märguannetele. Soovitame parkida sõiduvahendid juba eelnevalt kohta, kust saab võistluspäeval vajadusel  kiirelt liikuma. Palume arvestada, et kella 08:00 - 15:00 vahel on sportlasi rajal kõige tihedamalt ning seetõttu võib tee ületus kauem aega võtta. Liiklus avatakse operatiivselt kohe pärast võistlusdistantsi lõppu ja liikluskorraldusvahendite eemaldamist.

 

 

 

Ürituse ajal saab liikluskorraldust puudutavat teavet ka infotelefonilt numbril 53570800 (Tallinn) või 53773323 (Harjumaa). Rohkem kaarte leiate triatloniakadeemia.ee/liiklus

 

IRONMAN TALLINNA korraldajad vabandavad liiklusmuudatustest tingitud võimalike ebamugavuste pärast ning loodavad linnaelanike mõistvale suhtumisele ja võistlejaid toetavale kaasaelamisele!