Uudised ja teated

« Tagasi

Kaasava eelarve hääletamise tulemused on selgunud

Kõik vallaelanikud said kuni 9. detsembrini anda hääle ühele kahest ettepanekust. 173 poolthäälega võitis Vahur Vatteri idee rajada mitmefunktsiooniline spordiväljak Vääna-Jõesuusse. Kokku anti 284 häält.
 
Kõigil vallaelanikel oli 1. septembrist kuni 31. oktoobrini võimalus pakkuda välja mõtteid, kuidas investeerida 2020. aastal kuni 50 000 eurot nii, et sellest oleks kasu võimalikult paljudele vallaelanikele. 13. novembril kogunenud komisjon leidis, et viiest esitatud ettepanekust kolm ei kvalifitseeru, kuna need ei liigitu vallaeelarve mõistes investeerimistegevuseks. 
 
Ülejäänud kaks vastasid kaasava eelarve tingimustele, liigitusid investeerimistegevuseks, ei ületanud ilmselgelt kaasava eelarve suurust ja olid kaasava eelarve eesmärgiga kooskõlas, mistõttu läbisid need komisjoni esmase hindamise.
 
Hääletamine toimus 2.–9. detsembrini veebiplatvormil www.volis.ee. Sel perioodil oli kõigil vähemalt 16-aastastel vallaelanikel, kelle registreeritud elukoht on Harku vallas, võimalik anda hääl meelepärasele ettepanekule – kas Vääna-Jõesuu mitmefunktsioonilisele spordiväljakule või pump-track-spordi- ja mänguväljakule Tabasalus.
 
Vallavanem Erik Sandla sõnul näitasid mõlemad lõpphääletusele pääsenud ideed vallarahva soovi, mille kohaselt võiks olla rohkem vabas õhus sportlikult vaba aja veetmise võimalusi. "Seekord kogus rohkem hääli mitmefunktsiooniline spordiväljak, mis kindlasti piirkonna rekreatsioonivõimalusi avardab," sõnas Sandla.

Mitmefunktsiooniline spordiväljak

Milline hakkab spordiväljak välja nägema? Kunstmurukattega puidust väljak pakub elanikele paremaid ja mitmekesisemaid võimalusi välitingimustes sportimiseks ning toetab ka kooli võimalusi laste kehalise kasvatuse tundide läbiviimisel. Kavandatud 16 × 34 m suurune multispordiväljak võimaldab mängida tennist, maahokit, võrkpalli, jalgpalli ja ka rahvatantsijatel jalga keerutada.
 
Võidutöö on planeeritud realiseerida 2020. aasta jooksul.
 
Harku Vallavalitsus kinnitas kaasava eelarve hääletustulemused 17. detsembril toimunud istungil.
 
HARKU VALLA TEATAJA
 
Foto: Flickr