Uudised ja teated

« Tagasi

Kahte Harku valla lasteaeda tunnustati hea lasteaia teerajaja tiitliga

Tartus ERMis toimunud konverentsil selgusid lasteaiad, kus väärtuskasvatusega tehakse eeskuju väärivat tööd.
 
Tartu ülikooli eetikakeskus tunnustas Pangapealse lasteaeda lapsest lähtumise, projektõppe edendamise ning vaimse ja füüsilise tervise väärtustamise eest ning Teelahkme lasteaeda väärtuspõhise lasteaia kujundamise, lapsest lähtumise ja laste juhitud päeva korraldamise eest.
 
Hea lasteaia teerajaja tiitli ja logoga tunnustatakse lasteaeda, mis teeb kogu organisatsiooni arendamisel väärtuspõhist tööd, pöörates tähelepanu iga lapse individuaalse arengu toetamisele koostöös eri osapooltega. Tunnustatavad lasteaiad on oma tegevusi eneseanalüüsi vormis hinnanud.
 
Tartu ülikooli eetikakeskuse hea lasteaia projektijuhi Nele Punnari sõnul olid tunnustusprogrammis osalenud lasteaiad igaüks oma nägu. "Üle Eesti on kasutusel suurepäraseid praktikaid nii lapse arengu toetamiseks, personali arendamiseks kui ka lasteaiakultuuri väärtuspõhiseks edendamiseks," tunnustas Punnar. "Lasteaedades tehakse palju ja südamega."

Tunnustades väärtuste kasvatajaid

Tunnustusprogrammi "Hea lasteaed kui väärtuspõhine lasteaed" tiitlid anti üle konverentsil  "Väärtuskasvatuse lasteaed: kõik, mida elus teadma pean, sain lasteaiast". Tartu ülikooli eetikakeskus on toetanud ja tunnustanud koolide ning lasteaedade väärtusalast tegevust alates 2009. aastast. Tunnustusprogrammides (varem konkursitööde kirjutamisel) said lasteaiad osaleda juba seitsmendat korda. Hea kooli ja hea lasteaia nimelistele tunnustusprogrammidele on aastatel 2009–2019 oma tööd saatnud 113 lasteaeda ja 80 kooli. Koolide programm kestab kuni novembrini.
 
Tartu ülikooli eetikakeskuse tunnustusprogrammis "Hea lasteaed kui väärtuspõhine lasteaed" osalenutel tuli kirjutada eneseanalüütiline töö lasteaia tegevustest väärtuskasvatuse kontekstis. Tänavu osales tunnustusprogrammis 24 lasteaeda. Väärtuskasvatuse rändkarikad ja 2019. aasta väärtuskasvatuse lasteaia tiitli pälvisid Kõrveküla lasteaed Päikeseratas ja Tartu eralasteaed Terake.
 
Tunnustusprogrammi korraldab Tartu ülikooli eetikakeskus haridus- ja teadusministeeriumi riikliku programmi "Eesti ühiskonna väärtusarendus 2009–2013" jätkuprogrammi raames.
 
HARKU VALLA TEATAJA
 
Tartu ülikooli eetikakeskuse tunnustusprogrammis osalenud lasteaedade esindajad kogunesid ERMis.
Foto: Tartu ülikooli eetikakeskus