Uudised ja teated

« Tagasi

Kostja riputab jalgpallisaapad lõplikult varna

Ei, juttu ei tule kuulsast Eesti koondislasest Konstantin Vassiljevist, vaid ühest teisest Kostjast, kes peab oma nimekaimu Vassiljevit lemmikkaasmängijaks ning kellega kunagi Tallinna FC Levadia eest suuri tegusid tehti.

Pole vist ühtegi Eesti jalgpallihuvilist, kes ei teaks sellist nime nagu Konstantin Nahk (44). Ta on Ilmandu küla mees, kes alustas oma jalgpalluriteed isa Vladimiri eeskujul juba 40 aastat tagasi.

Sellesse vahemikku on mahtunud 444 mängu Eesti kõrgeimal tasandil Meistriliigas ja Premiumi liigas: 143 väravat, seitse Eesti meistritiitlit, kaks parima väravalööja tiitlit ja üks aasta mängija tiitel.

Oma klubikarjääri jooksul peamiselt Levadia ja selle eelkäija Tallinna Sadama värve kaitsnud legendaarne poolkaitsja jõudis ka välismaale Valgevenesse ning Soome ja mängis oma viimased mängud Premiumi liiga tasandil Tallinna FC Infoneti ridades.

Ta on mees, kes vedas Levadia klubi aastaid Meistrite liiga ja Euroopa liiga eelringides võitudele paljude Euroopa suurte klubide üle. Mees, kes lõi Belgradi Red Starile Kadrioru staadionil värava poole väljaku pealt. Mees, kes A. Le Coq Arenal hirmutas oma karistuslöökidega ka kuulsa Inglise klubi Newcastle United väravat.

Mitte keegi ei uskunud, et Levadia võiks võita Hollandi klubi Twente Enschedet, aga tänu Konstantini imelisele karistuslöögile nad tegid seda!

Tõeline legend

Nüüd on mees, kes on viimased poolteist hooaega tulnud appi oma kodukoha klubile JK Tabasalu, otsustanud jalgpallisaapad lõplikult varna riputada.

Tõsi, jäävad ju kõikvõimalikud veteranide mängud ja võistlused, aga suure jalgpalliga saab see ülipikk jalgpallurikarjäär läbi Tabasalu Arenal 15. juunil kell 19.00 algavas esiliiga B kohtumises JK Tabasalu – Vändra JK Vaprus.

Tabasalu on Konstantini jaoks eriline mängupaik juba seetõttu, et siin sai ta võimaluse mängida klubi esindusmeeskonna eest koos oma 16-aastase poja Alaniga. Isa ja poeg liigamängus korraga platsil – sellist pilti ei näe kindlasti iga päev.

Kogenud jalgpallur ütleb selle peale ise, et ta ei uskunud, et kunagi selline võimalus avaneb, aga ta on õnnelik, et nii juhtus, ning aega Tabasalu klubis jääb ta meenutama ainult positiivsete tunnetega.

Kõigil on võimalus näha seda suurt hetke, kui isa ja poeg veel kord koos jalgpalliväljakul oma klubi värve kaitsevad. Legend annab tulevikulootusele teatepulga üle.

Tulge 15. juunil staadionile ja saage osa ühest eriliselt emotsionaalsest jalgpalliõhtust!

Elizabeth Elštein
Liina Mitman
Anne-Greth Lipp