Uudised ja teated

« Tagasi

Lõppes väljakutserohke kettagolfi hooaeg

Muraste discgolf'i-pargis käis mäng loodusstiihiate ja kanalisatsiooniehitajate kiuste.
 
Esimene nimetatud kiusaja – loodusjõud oli enamasti armuline, tõeliselt halb ilm oli ainult ühel neljapäeval. Tubli poole suvehooajast pärssisid mänge aga tugevalt kõrvalmõjud, mis kaasnesid valla veemajandusprojektidega. Näiteks ÜVK trasside ehitaja laoplats keset kettagolfiparki, kus ladustatav väljakaeve kippus kohati kuhjuma üle viskekoridoride ning millele ligi pääsemine rasketehnikaga lõhkus Kivivabriku teed üsna palju. Nüüd, mil trassiehitustööd on lõppenud, ootab tee greiderimehe kätt. Aga mitte sellest ei tahtnud ma kirjutada!
 
Hooaja alguses kuni viiekümneni ja üle selle ulatunud osavõtjate arv tegi keset suvekuumust pea ligipääsmatuks muutunud juurdepääsu tõttu mõningast vähikäiku, kuid kosus hooaja teises pooles kenasti. Kahel viimasel mängul kombati üsna lähedalt juba pargi maksimaalse mahutavuse ehk 90 mängija piiri. 
 
Oma osa oli selles kindlasti ka nendeks mängudeks päris arvestatavaks paisunud HIO-potil (ühe viskega korvi tabamise preemiaks korjatud raha). Hooaja viimasel mängul vormistas Marthi Lepik peaaegu poole tuhande euro suuruse auhinna ühe magusa viskega enda nimele. Hooaja ülejäänud ühe viskega tabamused tulid varasemates mängudes teisel ja kuuendal korvil.
 

Sündisid uued rekordid

Paljude osavõtjatega ja tihti ideaalilähedastes ilmastikutingimustes läbi viidud võistlused tõid kaasa ka pargi rekordinumbrite paranemise – kevadel Tanel Viirmanni nimel ja PAR-13 peal olnud tipptulemust suutis esmalt korrata Rasmus Metsamaa, kes lõpuks mitme katse tulemusena selle PAR-14-ga ka täiesti üksi enda nimele võttis. Taasiseseisvumispäeval põrutas aga Ken-Kristjan Toomjõe koguni nii vägeva tulemuse kui PAR-16. See väga korralikku reitingut andev number kestab Muraste discgolf'i-pargi rekordina tänaseni.
 
Kalendrisügise kätte jõudes on päevavalgust nii napiks jäänud, et pärast tööaega pole tavapärast kettagolfi võimalik mängida ja seetõttu toimuvad mängud peamiselt nädalavahetustel.
 
Muraste Mürgli nimeline sügistalvine sari toimub laupäeviti algusega 13.00. Tore oleks seal kohata ka neid meie valla kettahuvilisi, kes Murastes (või ka mujal) varem võistelnud ei ole.
 
Mihkel Jürisson, Discre DGK
 
Foto: Mihkel Jürisson
 

 Hea teada!

  • 16 osavõistlust
  •  694 osaluskorda
  •  3 "ühega topsi" viset
  •  PAR-16 kehtiv rajarekord