Uudised ja teated

« Tagasi

Mida teha aiajäätmetega?

Rohelise Harku valla iga aiaomanik on kindlasti aeg-ajalt dilemma ees, mida peale hakata aiajäätmetega – puulehtede, okaste, niidetud muru, kulu, taimejäätmete, samblaga. Põletada ei saa ega tohi, oma kinnistult välja võõrale krundile neid vedada ja paigutada on samuti keelatud.
 
Aiajäätmeid võib:
  • Kompostida oma kinnistu piires kas lahtises aunas või kompostris. Rohkem infot kompostimise kohta leiab www.kompostiljon.ee.
  • Viia jäätmejaama, mis asub Tabasalus Kooli tn 5a. Seal võetakse tasuta vastu kuni 0,6 m3 biolagunevaid aia- ja haljastusjäätmeid, suurema koguse puhul tuleb tasuda 10 eurot/m3 kohta. Jäätmejaam on avatud neljapäeval ja reedel kell 14.00–20.00 ning laupäeval, pühapäeval ja esmaspäeval kell 9.00–15.00. Rohkem infot Harku valla jäätmejaama kohta leiab www.harku.ee/jaatmejaam.
  • Tellida biolagunevate aia- ja haljastusjäätmete äravedu. Veo tellimiseks tuleb ASile Eesti Keskkonnateenused teatada (e-post: tallinn@keskkonnateenused.ee, tel 640 0800) aadress ja äraantavate haljastusjäätmete kottide kogus. Korraga viiakse ära kuni 20 kotti. Kodune äravedu on tasuline – 100-liitrise koti äravedu maksab 32 senti, 150-liitrise koti korral tuleb tasuda 48 senti, 200-liitrise korral 65 senti. Aiajäätmeid viiakse ära 1. aprillist kuni 30. novembrini sagedusega üks kord 14 päeva tagant.

LEMBE REIMAN
keskkonnaspetsialist