Uudised ja teated

« Tagasi

Õpilasfirma sai keskkonnasäästliku õpilasfirma tiitli

9. veebruaril osales õpilasfirma Totie Eesti õpilasfirmade laadal Rocca al Mare kaubanduskeskuses. Pea saja õpilasfirma hulgas jäädi silma nii klientidele kui ka žüriiliikmetele.
 
Tabasalu koolis on õpilasfirmade loomisel juba pikk traditsioon. Igal aastal proovivad gümnaasiumiõpilased midagi põnevat toota või mõnda vajalikku teenust pakkuda.
 
Õpilasfirma algusfaasis ei pidanud tiimiliikmed palju vaeva nägema idee leidmisega, see sai alguse südamest tulevast soovist olla loodust säästev. Nii loodigi keskkonnasäästlik õpilasfirma Totie. Firma koosseisu kuuluvad tegevjuht Claudia-Isabel Huuse, müügijuht Kätlyn Vestholm ja turundusjuht Kelly Umbleja. Toodetakse puuvillaseid loodusest inspireeritud kotte. Riidest kotid on hea alternatiiv kilekottidele.
 
Koostöös organisatsiooniga One Tree Planted istutatakse iga müüdud koti eest Austraalia põlengute tõttu hävinud maastikule puu.

Liikudes õige eesmärgi poole

Õpilasfirma Totie on osalenud paljudel laatadel ja müügipäevadel. Praeguseks on müüdud sada kauni disainiga kandekotti. Väga edukad oldi Harjumaa muuseumis toimunud õpilasfirmade laadal. Ettevõtluses osalevad noored saavad väärtuslikke kogemusi nii tootmisprotsessis, müügitöös kui ka raamatupidamises. Totie liikmed on ammused sõbrad ja seetõttu saavad nad nautida hästi toimivat meeskonnatööd.
 
Eesti õpilasfirmade laat 2020, mis toimus veebruari alguses Rocca al Mare kaubanduskeskuses, oli siiani suurim, kus Totie üldse osalenud on. Laat möödus väga edukalt, sest saadi taas tutvustada nii oma õpilasfirmat kui ka ideed uutele inimestele. 
 
Pea saja õpilasfirma hulgas jäädi silma nii klientidele kui ka žüriiliikmetele. Kõik kiitsid toodet ja jagasid tunnustust tehtu eest. Laada lõpus jagati parimatele tiitleid. Totie sai keskkonnasäästliku õpilasfirma tiitli. See kinnitab õpilasfirma liikmetele, et tehakse õiget asja ning liigutakse hea eesmärgi suunas. Samuti on liikmed väga tänulikud, et firma püüdlused jäid silma ka teistele ja olid tunnustamist väärt.
 
Märtsikuus osaleb Totie Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse korraldataval Harjumaa parima õpilasfirma konkursil. Lõppeesmärgiks on osalemine konkursil "Eesti parim õpilasfirma 2020", mis toimub Tallinnas 28.–29. aprillil. Võistlust korraldab Junior Archievement Eesti.
 
KELLY UMBLEJA
Tabasalu ühisgümnaasiumi 11.a klassi õpilane
 
Tabasalu ühisgümnaasiumi ettevõtlikud noored pälvisid õpilasfirmade laadal tähelepanu keskkonnast hooliva firmaga. / Foto: Lea Netz