Uudised ja teated

« Tagasi

Õunastop kogub üleliigsed õunad aiaomanikelt kokku

Aiaomanikele võib iga-aastane õunauputus olla paras peavalu – õunad potsatavad puu alla, mädanevad ja jäävad muruniidukile jalgu. Õunastop on koht, kuhu aiaomanikud saavad viia üleliigsed õunad ja kust soovijad, kel kodumaiseid õunu käepärast ei ole, saavad need kaasa võtta. Õunade äraveoks on võimalik tellida ka tasuta Omniva kulleri, kes õunad kodust ära toimetab.
 
Õunastop peatuste idee eestvedaja Marika Juusu paneb linnarahvale südamele, et kuigi peatused on juba avatud, siis õunu igas peatuses ei pruugi alati olla. „Tundub, et sügisõunte valmimine võtab veel pisut aega ja suveõuna jagajaid ei ole väga palju," lisas Juusu. Samas teeb ta üleskutse aiaomanikele endast varakult märku anda, sest pealekorjete kohtade arv on piiratud. Omniva on juba valmis õuntele järgi tulema, kuid selleks on vajalik aga eelnevalt enda õunaaed registreerida. 
 
Registreerimiseks täida vorm leheküljel https://ounastop.yu.ee/kontakt/ või kirjuta marika@yu.ee.
 
Ära viska häid õunu ära! Valmista rõõmu korterites elavatele lastele, kes võiksid neist kõhud vitamiinidest täis pugida.
 
Õunasoovijad ja õunajagajad saavad ennast kursis hoida Õunastop facebooki lehel oleva infoga, kuhu postitakse esimesena kõige värskemad uudised.
 
Marika Juusu
Õunastop
 
Foto: Õunastop