Uudised ja teated

« Tagasi

Peaminister kutsub süütama Jüriöö Märgutuld

22. aprillil toimub üle-eestiline aktsioon Jüriöö Märgutuled 2020, mille eesmärk on näidata, et Eestimaa küla elab. Kell 21.00 süttib Eestimaa südames asuva Paide kindluse vahitornis märgutuli, mis kutsub eestlasi üle kogu maa süütama koduhoovides jürituld ja tähistama maarahva tähtsaimat püha. 
 
Otseülekannet suursündmusest saab jälgida Delfi TV vahendusel. Ülekande avab kultuuriminister Tõnis Lukas ja tutvustab jüriöö tähtsust eestlaste kultuuriloos. Seejärel tutvustatakse vaatajatele elamuslikult jüripäeva kombeid ja traditsioone ning muusikalise jüripäeva tervituse saadab Väikeste Lõõtspillide Ühing. Kell 20.55 võtab sõna peaminister Jüri Ratas ja kutsub inimesi süütama koduhoovides märgutuld. Kell 21.00 süttib Paide Ordulinnuse vahitorni tipus märgutuli. Ülekande lõpetab võrratu Siiri Sisaski kontsert. 
 
„Praegusel muutlikul ajal on olulisem kui kunagi varem pöörduda tagasi oma juurte juurde ja väärtustada maarahva traditsioone, mis on aidanud Eesti rahval rasked ajad üle elada," selgitas Ajakeskus Wittenstein juht Ants Hiiemaa ja lisas: „Märgutule süütamisega näitame, et suudame ühte hoides, aga ka siis kui üksteisega pole võimalik kohtuda, keerulise aja üle elada. Näitame selle algatusega üheskoos, et Eestimaa küla elab!"
 
Kuidas toimida, kui soovid Jüriöö Märgutuledest osa võtta:
  1. Märgi oma tulekoht kodulehel www.jüriöömärgutuled.ee
  2. Vaata otseülekannet suursündmusest 22. aprillil algusega kell 20.00 DelfiTV-st, Delfi või Jüriöö Märgutuled 2020 Facebooki lehelt
  3. Süüta kell 21.00 oma koduhoovis lõke, tõrvik, küünal või muu märgutuli. Seejuures järgi tuleohutuse nõudeid.
  4. Väldi kogunemisi ja käitu vastavalt Terviseameti 2x2 nõudele.
  5. Postita foto või video märgutulest Facebooki lehele Jüriöö Märgutuled või saada meiliaadressile jyrioo@wittenstein.ee
 
ELIIS ÕUNAPUU
Ajakeskus Wittenstein