Uudised ja teated

« Tagasi

Porikuu festival toob sadakond ehedat elamust

28. septembrist kuni 30. novembrini vallutab Loode-Eesti omanäoline elamusfestival Porikuu. Mitmekülgset programmi pakkuva festivali raames toimub arvukalt erinevaid üritusi, mille seast leiab igaüks oma – loengud ja õpitoad, kontserdid ja teatrietendused, orienteerumisvõistlused ja matkad, laadad ja käsitöösündmused ning palju muud. Põnevaid elamusi leidub ka toidugurmaanidele.
 
Möödunud aasta sügisel Lääne-Harjumaal startinud Porikuu tõi toona külastajate ette üle 80 erineva sündmuse. Tänavu laiub aga festival ka Läänemaale, mis tähendab, et oodata on veelgi mitmekülgsemat programmi. Festivali algatanud Ede Teinbasi sõnul on kogu festivali eesmärk näidata ka turismivälisel ja pisut porisel hooajal, et Loode-Eestis on põnevaid paiku, mida külastada ning ettevõtmisi, milles kaasa lüüa. "Porikuu programmi sündmused viivad osalejaid paikadesse, kuhu möödajalutajad sageli igapäevaselt ei pääse ning mille põnevaid lugusid alati kuulda ei saagi," rõhutas Teinbas.
 
Kuigi festivali programm on juba täna üsna kirju ja sisutihe, julgustab Porikuu festivali projektijuht Elisabet Mast Harju- ja Läänemaa tegijaid endast märku andma ja oma ettevõtmisi ning sündmuseid festivali kalendrisse lisama. "Üritustel pole piire – meie kavas on nii pitsameisterdamisi, kanuumatku kui ka teatrietendusi. Seega sobib programmi kõik, mis meelitab avastama Loode-Eestit ka väljaspool peamist turismiperioodi ning pakub võimalusi hea sügisilma või miks mitte ka koolivaheaja nautimiseks," kirjeldas Mast.
 
Festivali toetatakse LEADER projekti "Loode-Eesti piirkonna ühisturundus" raames, mille partneriteks on MTÜ Kodukant Läänemaa, Lääne-Harju Koostöökogu ja Nelja Valla Kogu. Festivali korraldamisse on kaasatud ka piirkonnas paiknevad omavalitsused.
 
Tutvu festivali kavaga siin.
 
ELISABET MAST
Loode-Eesti ühisturunduse projektijuht