Uudised ja teated

« Tagasi

Suurupi naiskoori Meretule imelised elamused

Miks kutsuti meid Eesti Kooriühingu aastapreemiate galakontserdile? Aga sellepärast, et Eesti Kooriühingu muusikanõukogu esitas meid aasta koori nominendiks ja meie dirigendi dirigent-muusikaõpetaja nominendiks.
 
Kuigi 26. jaanuaril Estonia kontserdisaalis toimunud galal premeeriti seekord laureaatideks VENÜ naiskoor Vanaemad ja dirigent-muusikaõpetaja Taavi Esko, on nominatsioon meile suur au – oleme sellisest tunnustusest südamest liigutatud.
 
Galal andis kultuuriminister Tõnis Lukas üle kultuuriministeeriumi tänukirjad. Elen Ilves sai tänukirja 2019. aasta koorimuusika konkurssidel ja festivalidel saavutatud silmapaistvate tulemuste eest.
 
Jaanuaris tuli teade Eesti Naislaulu Seltsilt (ENLS), et meie koor on esitatud 2019. aasta naiskoori nominendiks. Laureaadid kuulutatakse välja juba 15. veebruaril Haapsalu toomkirikus toimuval naiskooride kontserdil.
 
Eelmine aasta pakkus Meretulele rohkelt elamusi. Korraldasime konterte Harku vallast Eesti Rahva Muuseumini Tartus, osalesime ENLS-i korraldatud lipupäeva pidulikul lipuheiskamisel ja advendikontserdil ning meil oli au olla osaline ENLS-i 25 aasta juubeli peo kontserdil Pärnus. 2019. aasta üks tippsündmusi oli kahtlemata 27. üldlaulupidu "Minu arm". Nii nagu 2014. aasta üldlaulupeol, osalesime ka möödunud aasta peo mõlemal kontserdil nais- ja valiknaiskooride seas. Möödunud aasta teiseks tippsündmuseks oli osalemine Interkulturi korraldatud koorikonkursil Kalamatal Kreekas oktoobrikuus. Koju naasime kulddiplomi ja kolmanda koha tunnistusega naiskooride kategoorias ning hõbediplomi ja viienda koha tunnistusega folkloori kategoorias.

Lähematest ja kaugematest plaanidest

Esineme 15. veebruaril kell 16.00 Haapsalu toomkirikus Eesti Vabariigi 102. aastapäevale pühendatud kontserdil "Jäägu minu rahval rahu", 14. märtsil kell 15.00 ootab meid emakeelepäeva kontsert rahvusraamatukogus ja 23. mail osaleme Virumaa laulupeol Rakveres. Olete oodatud meid kuulama ja meile kaasa elama!
 
Pärast suve stardime juubelihooajaga, mis tipneb koori kümnenda sünnipäeva tähistamisega aprillis 2021. Kui koori esimesel hooajal oli liikmeid 16, siis tänaseks on meie ridades 48 aktiivset lauljat ning dirigent. Oma ajaloo jooksul on naiskoor osalenud mitmetel laulupäevadel ja -pidudel ning konkurssidel Eestis ja välismaal, samuti andnud hulgaliselt kontserte üle Eesti. 
 
Oleme indu täis – et pakkuda oma publikule seda, mida pakub laul meile endile.
 
AITI NIINEMETS
Suurupi naiskoor Meretule
 
Kultuuriminister Tõnis Lukas tänab Elen Ilvest 2019. aastal saavutatud heade tulemuste eest koorikonkursil. / Foto: Vahur Lõhmus