Uudised ja teated

« Tagasi

Tabasalu kooli edukas aasta ettevõtlusõppe valdkonnas

Aasta 2019 läheb Tabasalus ja ühtlasi Harku vallas ajalukku kui edukaim ettevõtlusõppe arendamise aasta koolis. Ükski tunnustus ei tule üleöö, see on põhjalik ja pühendunud koostöö õpetajate ning entusiastlike õpilaste vahel.
 
Tabasalu ühisgümnaasiumis (TÜG) on ettevõtlusõpe õppekava oluline osa 1.–12. klassini. Igapäevased ainetunnid, õppekäigud ettevõtetesse, lühiajalised projektid, nagu Ajujaht ja TYG48, ettevõtlusõppepäevad, mini- ja õpilasfirmad ning loengud ja laadad on kõik see, millest õpilased osa saavad. Kool panustab palju ettevõtlusõppesse ja seetõttu tunnustati kooli Euroopa Ettevõtliku Kooli auhinnaga 2019. aasta oktoobrikuus Helsingis toimunud auhinnagalal. Tublidele jagas tiitleid ka haridusminister Mailis Reps 26. novembril Õpetajate Majas toimunud ettevõtlusõppe edendajate tunnustusüritusel. Ettevõtlusõppe programm "Edu ja tegu" koostöös haridus- ja teadusministeeriumiga tunnustas kooli tänukirjaga silmapaistva tegevuse eest ettevõtlusõppe arendamisel. Samuti töötab Tabasalu koolis 2019. aasta parim ettevõtlik õpetaja.

Tooteid seinast seina

Sel kooliaastal on õpilased taas tegemas mini-mini-, mini- ja õpilasfirmasid. Tooted on kvaliteetsed ja valik mitmekesine. Gümnaasiumiõpilaste loodud õpilasfirmad pakuvad müügiartiklitena küünlaid, kaeraküpsiseid, reklaamteenust, abi kodustes majapidamistöödes ja puuvillasest materjalist kandekotte. Minifirmade osas on kvaliteedi kõrgeks tõstnud Vürtsipoisid, kes juba teist aastat müüvad aasiapärase supi Tom Kha vürtsisegu. Uustulnukatena on väga edukalt alustanud minifirma Võluhelin, mis pakub muusikalise meelelahutuse teenust. Juba teist aastat tegutsevad mini-minifirmad Feels ja Kork on tõestanud, et ka väga noored ja väheste kogemustega õpilased suudavad pakkuda tasemel ja hea kvaliteediga tooteid. Feels on võitnud klientide seas populaarsuse kaunistatud tasside, lusikate ja muude köögitarvikutega ning Kork pakub maailma parimat käsitöölimonaadi. Rõõmustab see, et õpilased on hoolivad ja empaatilised. Nad panustavad heategevusse ja on valmis annetama ning toetama neid, kes ise ennast aidata ei saa. Viimati korraldati koolis heategevuslik kontsert Austraalia põlengute ohvrite toetuseks, mille raames koguti 400 eurot.
 
Ettevõtlusõppes tublimad gümnaasiumiõpilased osalevad TalTechi majandusvõistlusel ja vabariikliku majandusolümpiaadi piirkonnavoorus. 6. veebruaril väisas kooli ettevõtluspäeva raames kahe Gruusia kooli delegatsioon ja 7. veebruaril toimus majandusolümpiaadi koolivoor, kus selgusid parimad majandusõppes.
 
Põhikooliõpilased on paljudel aastatel olnud aktiivsed ja edukad osalejad vabariiklikul ettevõtlus- ja majandusvõistlusel Creatlon. Sel aastal osalevad võistlusel 7.b, 7.c ja 9.b klassi kolmeliikmelised võistkonnad. Meeskonnamängus saavutas 7.b klassi võistkond teise koha 76 punktiga, kaotades esimesele kohale vaid 0,33 punktiga.
 
Edu saab alguse väikestest sammudest ja iga uus algatus on väärt toetamist!
 
KRISTA SAVITSCH
Ettevõtlusõpetaja
 
Meenutus eelmisest aastast, mil ettevõtluslaadal pakkusid koolinoored nii sööke-jooke, omameisterdatud ehteid, kotte, rätte kui ka palju muud. / Foto: Mari Kukk