Uudised ja teated

« Tagasi

Tabasalu triatloniklubi tegemisi saatis edu

Hooajast kokkuvõtteid tehes on põhjust rahuloluks – 2019. aasta oli Tabasalu triatloniklubile edukas.

Tabasalu triatloniklubi edukas võistlushooaeg lõppes seitsme Eesti meistrivõistluste medali võiduga  Saaremaal.  Et triatloni võistlushooaeg on pikk ja tihe, otsustasime kohe hooaja alguses keskenduda ennekõike edukale esinemisele Eesti meistrivõistlustel ja Eesti Triatloni Liidu karikasarja etappidel. 2019. aastal toimusid Eesti meistrivõistlused talitriatlonis, triatlonis ja duatlonis, kus Tabasalu triatloniklubi noored võitsid kokku 12 medalit. Talitriatlonis, kus joosti 3 km, sõideti maastikurattaga 6 km ja suusatati 4,5 km, võitis noorte B-klassis hõbemedali Ivan Bondarchuk. Juuniorite triatloni sprindidistantsil – 750 m ujumist, 20 km rattasõitu ja 5 km jooksu – võitis Eesti meistri tiitli Merili-Mai Kivimets ja noorte triatlonidistantsil – 375 m ujumist, 10 km rattasõitu ja 2,5 km jooksu – võitis Eesti meistri tiitli Maria Bondarchuk, hõbeda Grete Maria Savitsch ning pronksi Kaspar Lepp. Duatloni Eesti meistrivõistlustelt võideti erinevates vanusekategooriates kokku seitse medalit: Eesti meistriteks krooniti  Merili-Mai Kivimets, Maria Bondarchuk ja Hans Korman, hõbemedali võitsid Gert Martin Savitsch, Hanna-Liisa Värik, Kaspar Lepp ja Urmo Utar. Eesti Triatloni Liidu üheksaetapilise triatloni karikasarja kokkuvõttes saavutasid oma vanusekategooriates üldvõidud Maria Bondarchuk, Kaspar Lepp, Merili-Mai Kivimets ja Urmo Utar.

Jätkame samas vaimus

Meie tublimad võistlesid peale koduste võistluste ka Balti karikasarja etappidel ja Euroopa juunioride karikaetappidel. Meie parimaks saavutuseks rahvusvahelises konkurentsis jääb Merili-Mai Kivimetsa saavutatud viies koht ETU juuniorite karikaetapil Tulceas. Tabasalu triatloniklubi treeningtegevus jätkub. Klubi regulaarsed treeningud toimuvad viis korda nädalas. Lisaks oleme planeerinud uue hooaja ettevalmistuseks kolm treeninglaagrit. Täname häid koostööpartnereid Harku vallavalitsusest ja Strantumist ning muidugi kõiki pöidlahoidjaid ja kaasaelajaid.