Uudised ja teated

« Tagasi

Teadus Murastes: kuidas haridus saab päästa maailma?

Neljapäeval, 18. juulil algusega kell 16.00 on kõik koduvalla koolide ja lasteaedade õpetajad, kooli- ja huvijuhid ning kõik ökoloogilisest olukorrast maailmas ja teadlaste poolt prognoositud tulevikust huvitatud oodatud arutlema inimkonna võimalustest enne öko- ja kliimakatastroofi ja sellest, mida me ise selle ennetamiseks saaksime ette võtta.

Aruteluõhtu on ajendatud mõttest, et haridus on üks viimaseid võimalusi, mis veel jäänud, et midagi muuta, päästa. Sel teemal on ka juba teadusasutuste, ülikoolide ja riiklikul tasandil samme astutud. Seminaril saame täpsemat teavet sellest, millises olukorras on maailm praegu ja kui palju on veel aega muutusteks inimühiskonnas ning kuidas neid muutusi saavutada läbi hariduse. Teadlased prognoosivad, et kui inimkond lähema 12 aastaga midagi kardinaalselt oma suhtumises keskkonda ette ei võta, siis muutub Maa inimeste jaoks pöördumatult elamiskõlbmatuks. 

Seminaripäev on ainulaadne ja esmakordne. Muraste Looduskooli kutsel ja Tallinna Ülikooli õppejõudude lahkel valmisolekul on kohtumine üles ehitatud eeskätt haridustöötajatele ja -juhtidele, kohaliku omavalitsuse juhtidele, kuid kindlasti nauditav kõigile loodus-, haridus- ja teadushuvilistele. 

Kõneleme sellest, kuidas maailm töötab, millises olukorras on maailm praegu, mis hoiab meid elus ja kui palju on veel aega muutusteks inimühiskonnas? Mida me peame muutma? Mis meid motiveerib? Kuidas neid muutusi saavutada läbi hariduse? Milleks ja kuidas ühendada lasteaedade ja koolide ning loodushariduskeskuste jõud parima tulemuse saamiseks?

Koos auditooriumiga arutlevad neil teemadel Tallinna Ülikooli õppejõud ja teadlased: Mihkel Kangur (ökoloog, PhD), Liisa Puusepp (ökoloog, PhD), Grete Arro (psühholoog, PhD).

Harku valla õpetajatele ja haridusjuhtidele on teadusõhtul osalemine tasuta. Teistelt on oodatud vabas mahus annetused arutelu videosalvestamise toetuseks.

Hoiame, harime, päästame! Teadust saame neljapäeval, 18. juulil kell 16.00 Muraste koolimajas.

VAL RAJASAAR
Muraste Looduskool/MTÜ Studio Viridis Loodusharidus