Uudised ja teated

« Tagasi

Tilgus purjetati hooaeg lõpule

Päikeseline päev merel, kuldsed karikad ja mõnus õhkkond tõid naeru näole nii lastele, merel võistluskogemuse saanud täiskasvanutele kui ka päevast osa saanud pereliikmetele.
 
Iga aastaga on meie vallas kasvanud nende laste ja noorte arv, kes soovivad purjetada. Lapsed omakorda on toonud purjekate juurde vanemad ja nii mõnelgi neist on tekkinud soov ka ise purjetama õppida. Kuna purjetamine on ala, millega saab tegeleda vanusest olenemata, pole selle kauni spordialaga alustada kunagi hilja. 
 
Nii korraldaski jahtklubi augustis esimesed purjetamise algkursused täiskasvanutele. Kuna treeningrühma suurus oli piiratud, siis kõik soovijad kahjuks kursustele ei mahtunud. Hästi õnnestunud algkursuste kinnituseks oli kõigi osalejate soov alustada kursuse lõppedes regulaarseid purjetamistreeninguid merel. Kogu septembri treeniti koos laste treeningrühmaga ja täiustati oma oskusi. Saadud kogemus ja positiivne emotsioon viisid kursusekaaslased ühisele otsusele tulla võistlema jahtklubi karikavõistlustele, et nii panna ennast proovile võistlusolukorras, nautida päeva koos kaaslastega merel ja lisada ilus punkt purjetamishooajale Tilgus.
 

Kiidusõnad ja soojad aplausid

Ilusad sügisilmad võimaldasid hooaja viimase võistluse lükata tavapärasest hilisemaks. Sadamas koguneti 3. oktoobri hommikul, et osaleda Tilgu sadama jahtklubi karikavõistlustel. Kuna peale laste olid võistlema tulnud ka täiskasvanud, oli kapteneid rohkem kui paate ja nii jagati osalejad kõigis paadiklassides kahte laevastikku. Vahelduva tugevuse, ent stabiilse suunaga tuul võimaldas mõlemale fliidile pidada kõigis kolmes paadiklassis kaks võistlussõitu. Finaalsõitu pääses mõlemast fliidist kolm paremat, kes omavahel lõpliku paremusjärjestuse välja selgitasid. Optimisti klassi parim oli Joosep Iljas, teise koha sai Brigitta Vilo  ja kolmanda Karl Iljas.
 
Zoom 8 klassi kolm parimat olid Maari Mars, Kail Laanemets ja Emma Sihvart.
Laser Radiali klassi karikavõitjaks tuli Kusti Pals, järgnesid Emilie Susi ja Mattias Pärn.
 
Täiskasvanutest, kes samuti võistlesid Laser Radialil, pälvis esikoha Kristjan Kuill, teise koha saavutas Marko Mänd ja kolmanda koha napsas Aureelika Vilo. Pärast lainete ja tuulega rassimist merel ootas kaldal kõiki võistlejaid ja pereliikmeid kuum supp ja hea leiliga saunabuss. 
 
Kõigi klasside kolme parimat autasustati jahtklubi karikatega ja iga osalenud laps sai olenemata kohast auhinnalaualt endale sobiva meene valida. Autasustamisel said purjetajate kiidusõnade ja sooja aplausi osaliseks treenerid, kes on teinud oma tööd kannatlikult ja järjekindlalt, suure hoole ja pühendumisega kogu hooaja vältel. 
 
Täname siinkohal ka kõiki meie toetajaid, kes  meile sel hooajal  suureks abiks olid: Harku vald, Volvo, Hawaiian Tropic, Harju Elekter, Sportservice, Moons, Betoonimeister, Casaverde, Osvald Catering, Koduhoovid Haljastus, Kutsikast Koerani, Händz ja Autodisain. Kohtumiseni juba uuel hooajal Tilgus!
 
Raul Kalep, TSJK kommodoor
 
Foto: Kristjan Boberg