Teelahkme lasteaias hakkab sõitma innovatsioonirong

Eestit teatakse digitaalse võlumaana, kus kasvavad üles helgete ajudega leiutajad. Teelahkme lasteaed annab eduloosse oma panuse rongirobotipäeva kaudu.
 
Lasteaeda kogunevad 18. septembril mitmed haridusuuendushuvilised, et tutvuda rongirobotipäeval uue Lego Education Coding Expressi komplektiga – programmeerimise ABC-d õpetava rongimängukomplektiga, mis on mõeldud eelkõige 3–5-aastastele lastele. Programmeerimine võimaldab mudilastel õppida disainima, looma ja väljendama ennast digitehnoloogiate kaudu.
 
Coding Expressi komplekti tuum on Lego Duplo klotsid ning mootori ja värvianduriga rong. Kui lapsed ehitavad väikestes tiimides valmis rongi ja rongiraja, äratavad nad kaadervärgi ellu eri värvides tegevusklotsidega. Need aitavad lülitada sisse ja välja näiteks rongi tulesid ning muudavad rongi suunda. Kuid enne ehitustööga pihta hakkamist peavad lapsed mõtlema, mida peaks rong tegema esmajärgus. See on vajalik – ka programmeerija mõtleb enne tööga alustamist välja, kuidas programm peaks käituma ja mis funktsiooni täpselt täitma.
 
Teelahkme lasteaia õpetajad läbisid mais Coding Expressi koolituse ja õpetajatel on komplekti kasutamisel juba mõningane kogemus. "Õpetajatele meeldis enim, et seda on lihtne kasutada ning pärast lühikest juhendamist oskavad ka tehnoloogiakauged õpetajad rongirobotiga toimetada ja lapsi juhendada," ütles lasteaia direktor Anneli Laamann.
 
Mänguline õpe viib teadmisteni
Meeskonnamängu käigus õpivad lapsed koostöö olulisust ja robootika põhimõtteid – näiteks seda, kui oluline on lihtne tsükkel. Lisaks aitab suurte klotsidega mängimine arendada lapse motoorikat ja õpivõimet.
 
Arendavate mänguasjade maaletooja Insplay tegevjuht Andres Sirel usub, et Coding Express sobib igasse lasteaeda, kus väärtustatakse STEAM- ehk lõimitud tulevikuoskustele keskenduvat õpet. "Rongirobot loob silla praktiliste teadmiste ja mängulise õppimise vahel," ütles ta. "Tänu komplekti eesti- ja venekeelsele põhjalikule õpetajajuhendile on lasteaedadel mugav programmeeritav rong igapäevases õppetöös kasutusele võtta," lisas Sirel.
 
Rongiroboti infopäev haridusasutuse töötajatele toimub 18. septembril kell 13.30–15.00 Tabasalu Teelahkme lasteaias.
 
Registreeruge: info@teelahkme.ee
 
LIISI TRUU
Tabasalu Teelahkme lasteaed