Hariduslike ettevõtmiste sari “Laupäev looduses” stardib 11. jaanuaril Murastes

Muraste Looduskool korraldab järgmisel aastal kaks korda kuus loodusretki, -õhtuid ja -hommikuid, mõnikord ka öiseid matku.
 
Tulge laupäeval loodusesse! Foto: Val Rajasaar
 
Looduskool alustab 11. jaanuaril, plaanis on iga kuu teisel ja viimasel laupäeval avada huvitavaid teemasid, mida veavad head retkejuhid ja põnevad lektorid. Täpsema ajakava avaldame jooksvalt Harku Valla Teataja ja sotsiaalmeedia vahendusel ning looduskooli veebis.
 
Kava on kirju ja mitmekülgne – teeme jäljeretki, õpime tundma talviseid puid ja põõsaid, mismoodi (t)ärkab loodus kevadel, kuidas käivad pulmad looduses ja kuidas hommikul linnulaulu kuulata, kuhu ja kuidas rändavad linnud, õpime tundma kevadlilli ning ka tiigi- ja rannikumere maastikke. Uurime, kuidas käituvad loomad – see teema hõlmab ka liikluskäitumist. Tulemas on rannikumatk (15 km), suviste ööhäälte ja -olendite märkamine ning nende kuulamine, kindlasti lisab põnevust nahkhiireõhtu. Kõike, mis plaanis, üles lugeda ei jõua, aga lisada võiks veel niipalju, et teada saab nii mõndagi põnevat rahvakommetest ja teadmistest, mida loodus on inspireerinud.
 
Ürituste sari alustab juba jaanuari teisel laupäeval kell 11.00 Muraste mõisa juures. Esimesel kohtumisel teeme tutvust Eesti talilindude ja -loomadega – sukeldume talvise looduse igapäevaellu. Saladusi avab looduskooli juhataja, loodusfotograaf ja keskkonnahariduse edendaja Val Rajasaar. Rännak kestab kolm tundi.

Looduse õppetunnid

Vastused saab järgmistele küsimustele. Kes talvel metsas tegutsevad? Kes magab, kes rändab soojale maale ja kes kohaneb meie külmade oludega ning miks? Millal võib aialinde toita ja kas see on põhjendatud? Milliseid toidumaju on olemas ja mida head sinna lindudele panna? Kas ka veelinde võib toita? Mida linnud looduses söövad?
 
Looduskooli kõrval on toitmiskoht, kus saab linde vaadelda, ja käime ka metsas rähni, orava, rebase, hiire ja teiste tegevusjälgi otsimas.
 
Ettevõtmist toetab pooles mahus SA Keskkonnainvesteeringute Keskus. Nõutav on väike omaosalustasu – seitse eurot (mudilastele tasuta). Kohale võib tulla perede ja sõpruskonnaga ning ka üksi. Et kogu tegevus toimub õues, palume rõivastuda vastavalt ilmaoludele. Kes aasta jooksul usinasti osaleb, saab sarja lõpuüritusel auhinnaks raamatu.
 
Ülejärgmisel laupäeval, 25. jaanuaril toimub teine rännak "Jäljeretk ja sügavuti süvenenult jahindusest". Täpsema info ja pikema graafiku avaldame peagi. Loodus kodus!
 
Lisateave ja kontaktid: www.murastelooduskool.ee
 
Sinitihane, üks meie ilusamaid talilindude seas. Foto: Val Rajasaar
 
 
MURASTE LOODUSKOOL