« Tagasi

Tabasalu hariduslinnaku ehitus on lõpusirgel

Vahtra ja Nooruse tänava vahelisele alale ehitatava Tabasalu haridushoonete kompleks on väljast juba peaaegu valmis ja ehitusmehed töötavad nüüd peamiselt siseruumides, mida hakatakse suvel sisustama.

 

Parasjagu käivad ventilatsioonitorustike, ventilatsiooniseadmete, vee- ja kanalisatsioonitorustike paigaldus, samuti erinevad kaabeldus- ja siseviimistlustööd. Põhikooli aatriumi lagi on saanud oma vormi ja spordihoone seinad puitribidest viimistluse, paigaldatud on korvpallilauad ja valgustid.

 

Ehitustöödega kohapeal tutvumas käinud vallavanem Erik Sandla oli nähtuga igati rahul ja sai kinnitust, et hooned valmivad õigeks ajaks. "Sedavõrd suure objekti kohta on ehitus ladusalt kulgenud ja seda tänu kõigi osapoolte heale koostööle," lisas vallvanem.

 

Ehitustööde kogumaksumus on 12,6 miljonit eurot, millest Tabasalu põhikooli ja spordihoone maksumus moodustab 7,3 miljonit eurot ning Tabasalu riigigümnaasiumi õppehoone 5,3 miljonit eurot. Summadele lisandub käibemaks. Riigigümnaasiumi hoone ehitusleping on sõlmitud Riigi Kinnisvara ja Astlanda Ehituse vahel, põhikooli ning spordihoone ehitusleping Harku vallavalitsuse ja Astlanda Ehituse vahel. Hariduskompleks avab uksed sel sügisel.

 

HARKU VALLA TEATAJA

 

Fotod: Arno Mikkor / droonidoto: Madis Idnurm